Beşiktaş taraftarının 'mazbatayı ver' demesine Bahçeli: Düşmanlık!

Gündem 14 Nisan 2019 12:42
Videoyu Aç Beşiktaş taraftarının 'mazbatayı ver' demesine Bahçeli: Düşmanlık!
A
a

Beşiktaş taraftarının 'mazbatayı ver' demesine Bahçeli alınmış, zoruna gitmiş: Düşmanlık!

MHP'nin demokratik olmayan Lideri Devlet Bahçeli, Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçını izleyen Ekrem İmamoğlu'na, "Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur" sözleriyle tepki gösterdi. Bahçeli, "Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanı olmaz" dedi.

MHP lideri Bahçeli, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen toplantıda konuştu.

Bahçeli, sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- YSK'nın itirazlara vereceği cevap beklenmektedir. Rakamları görmeden niyetler üzerinden değerlendirme yapanları zevkle takip ediyoruz. Onların söylediği rakamlar yanlış, bizim değerlendirmemiz doğru. YSK'nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede neyin ne şekilde sonuçlandığı hakkında yayın yapılacak. İl genel meclisi üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclisi üyelerini yok farz ederek, üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranını esas alarak yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

- (Bakanlardan YSK üyelerine telefon iddiası) Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti ve güvenliği açısından önemli sorumluluklar taşıyan insanlar hakkında böyle iddia atılıyorsa ispat edilmeli.

- Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz.

1000
icon
Yusuf De 15 Nisan 2019 02:02

İmamoğlu'nun belediye başkanı olup olmamasına İstanbul halkı karar verir ve verdi de..

0 0 Cevap Yaz
DurmusAli GENÇ 14 Nisan 2019 22:50

Eninde sonunda ss vereceksiniz

0 0 Cevap Yaz
Demokrat Adam 14 Nisan 2019 15:24

En son Bahçeli Tekeden süt satılmaz, Erdoğan 'dan Cumhurbaşkanı olmaz demişti. Kendisi Başkanlık sisteminin önünü açan isim oldu. Şimdi İmamoglu 'ndan başkan olmaz dediyse yakında onun da önünü açacak adımlar atacak demektir.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ