Beyinsizler Erdoğan'ın eline koz verdi: Ezanımı ıslıkladılar!

Gündem 10 Mart 2019 13:59
Videoyu Aç Beyinsizler Erdoğan'ın eline koz verdi: Ezanımı ıslıkladılar!
A
a

Sözde muhalif beyinsizler Tayyip Erdoğan'ın eline koz verdi: Ezanımı ıslıkladılar!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart’ta Taksim’de polisin biber gazı ve plastik mermilerle sert bir şekilde müdahale ettiği eylemle ilgili konuştu. Erdoğan, bütün eylem boyunca ıslıkların çalındığı akşamda çekilen kısa bir videoyu halka izletirken, “CHP ve HDP’nin öncülüğünde bir grup güya kadınlar için Taksim'de bir araya geldi, ezana ıslıklarla terbiyesizlik ettiler. Bunlar hiç İstiklal Marşı okumamışlardır. Ezana sahip çıkmayanlar, düşman kapımıza dayandığında onları alkışlar” dedi.

Erdoğan ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü Taksim'de kutlayan kadınların "ezan ve bayrak düşmanı" olduğu görüşünü dile getirdi.

Adana'da halka seslenen Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"İllet, zillet ittifakı olarak değil, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak pazara kadar değil mezara kadar inşallah. Demokrasinin zaferini 31 Mart akşamı Adana'da ilan edecek miyiz? İnşallah Adana'da 31 Mart akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız.

"CHP ve HDP’nin öncülüğünde Taksim'de güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup ezana, sloganlarla, ıslıklarla terbiyesizlik ettiler. Buyurun CHP'nin il başkanı da orada. (Erdoğan, bu sırada kısa bir video izletti) Ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından nasıl bir seçim olacağını gösteriyor. Biz gönül belediyeciliği diyoruz. Biz milletimize herkesi kucaklayan bir belediye yönetimi tahayyül ediyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak istikbalimize saldırıyorlar. Bunların tek ittifakı ezan ve bayrak düşmanlığıdır. Emin olun bunlar hiç İstiklal Marşı'mızı okumamışlar. HDP kongrelerinde İstiklal Marşı'nı okuyor mu? Şimdi korka korka Türk Bayrağı asıyorlar. Daha önce asmıyorlardı. Bunlar kalpleriyle, zihinleriyle bu vatana bağlı değiller. Bunlar anlaşılan o ki, merhum Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirini de hiç okumamışlar. Ezana sahip çıkmayanlar, düşman kapımıza dayandığında onları alkışlar.

"Adana'ya 45 katrilyon hizmet ettik.

"4.5 yıl daha ülkenin başındayım; hazır mıyız?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ