Bilal babasına ulaşmaya çalışırken..Evlatlarımız şehit düşüyor:8 şehit

Gündem 1 Mart 2018 23:57
Videoyu Aç Bilal babasına ulaşmaya çalışırken..Evlatlarımız şehit düşüyor:8 şehit
A
a

Bilal Erdoğan babasına ulaşmaya çalışırken..Evlatlarımız şehit düşüyor:8 şehit

Suriye'nin Afrin kırsalında güvenlik güçleri ile YPG'liler arasında çatışma çıktı. Çatışmada şehit ve yaralıların olduğu bildirildi. Genelkurmay'dan bir acı açıklama daha geldi. Şehit sayısı 8'e, yaralı asker sayısı 13'e yükseldi!

YPG'nin ateş altına alındığı bölgedeki yaralı askerler, tahliye edilerek Hatay'daki hastanelere taşındı. Çatışmanın ardından bölgeye takviye ekipler sevk edilirken, sınırdaki konuşlu birlikler de YPG'lilerin geçiş güzergahlarını çok namlulu roket atar ve fırtına obüsleriyle ateş altına aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Türkiye'nin sınır hattı ile bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde PYD/YPG'lilere yönelik 20 Ocak'ta başlatılan operasyonda 41'inci güne girildi. 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222 oldu" denildi..

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.
Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında, Kara ve Hava operasyonları sonucunda 38 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222 olmuştur.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ