Bilal'in vakfından skandal sözler: Oraları fethedeceğiz!

Gündem 15 Mart 2019 14:38
Videoyu Aç Bilal'in vakfından skandal sözler: Oraları fethedeceğiz!
A
a

Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal'in vakfından skandal sözler: Oraları fethedeceğiz!

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, Diyarbakır Ulu Cami’de bir araya gelerek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Taksim’de kadınların yaptığı yürüyüşe tepki gösterdi. TÜGVA’nın Yüksek İstişare Kurulu üyeleri arasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan bulunuyor. Geçen hafta sonu  Diyarbakır Seyrantepe Spor Salonu'nda gerçekleştirilen TÜGVA’nın 5. Gençlik Buluşması’na Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmıştı.

Sabah namazının ardından düzenlenen protestoda, TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatör Yardımcısı Seher Şenyüz, 8 Mart Kadınlar Günü’nde ezanın protesto edildiğini öne sürdü.  Taksim’de ezanı “protesto” edildiği iddiası birçok AKP’li tarafından da yalanlanmış, hatta hükümete yakın bazı köşe yazarları, yazılarını düzelterek özür dilemişti.

TÜGVA yöneticisi Seher Şenyüz’ün açıklamasında bir başka ayrıntıda göze çarptı. Şenyüz açıklamasında, “Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir” ifadeleri dikkat çekti.

Açıklamasında, birçok devletin başketini ve şehirlerini “fethetmek”ten söz eden TÜGVA yöneticisi Seher Şenyüz, “Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz” ifadeleriyle de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yürüyenleri tehdit etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşananların kabul edilemeyeceğini söyleyen Şenyüz, şunları kaydetti:

“Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz hatta çoğu zaman görmezden geldiğimiz, bu ülkenin mayasından zerre nasiplenmemiş bu sineklerin mukaddesatımız mevzu bahis olduğunda, karşısında bu mukaddesatın yılmaz bekçileri olan Türkiye Gençlik Vakfı kadrolarını bulacağını şüphesiz bilmelerini isteriz.”
Eylemden sonra katılımcılara çorba ikram edildi.

1000
icon
SORGULAYAN DÜŞÜNEN VATANDAŞ 18 Mart 2019 23:49

BIR SÜRÜ YANDAŞ GAZATECI EZANIN PROTESTO EDİLMEDİĞİNİ ISLIKLANMADIĞINI YAZDI HATTA BAZILARI ÖZUR DİLEDİ HELALLİK İSTEDİ BU HAKLARINA GIRDİKLERİ KADINLAR İÇİN , HALA DAHA İNADINA 8 MARTTA TOPLANAN KADINLARIN EZANI PROTESTO ETTİĞİNİ ALGI YAPIP DURUYORLAR YANDAŞ GAZETECILER KADINLARIN POLISİN TEPKISINI PROTESTO ETTIĞINI YAZDILAR KADINLARDA POLISIN TEPKISINİ PROTESTO ETTIKLERINI ACIKLAYIP SÖYLEDILER HALA DAHA BU EZANI PROTOSTO ETTILER DEYİP İNCE NOKTALARI KAŞIMANIN TIRMANDIRMANIN MANASI VE GEREĞİ VARMI NE YAPILMAK İSTENİYOR İNSANLAR SOKAĞA DÖKÜLÜP BİRBİRLERİNİMİ GIRTLAKLAYIP ÖLDÜRSÜNLER BU DAVRANIŞLAR HİÇ HAYRA ALAMET DEĞİL ALLAH KORUSUN HERKEZ SAĞ DUYULU VE SUKUT İÇİNDE OLMALI HELEDE SIYASETCILERIN VE ÜLKEYİ YÖNETENLERİN SÖYLEDİKLERİNE ÇOK DİKKAT ETMELERİ GEREKİR

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ