Bilim kurulunu istifadan son anda vazgeçirdiler

Gündem 11 Nisan 2020 19:12
Videoyu Aç Bilim kurulunu istifadan son anda vazgeçirdiler
A
a

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta iki günlük sokağa çıkma yasağının gece açıklanması, Bilim Kurulu'nda bazı isimleri istifanın eşiğine getirdi. İstifaların Bakan Koca'nın devreye girmesiyle önlendiği iddia edildi.

İçişleri Bakanlığı'nın, 31 kent için alınan sokağa çıkma yasağı kararını gece geç saatlerde açıklaması, Bilim Kurulu'nda depreme neden oldu. 

Yasağın duyulduğu ilk andan itibaren vatandaşların market, fırın, benzinlik ve ATM'lere akın etmesi, maskesiz ve eldivensiz sokağa çıkarak kuyruğa girenler nedeniyle sosyal mesafenin ortadan kalkması Bilim Kurulu'nda iktidara yönelik bir tepki oluşturdu.

"FAHRETTİN KOCA DA RAHATSIZ"

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin'in haberine göre, yaşanan tablonun, Bilim Kurulu'ndaki bazı üyeleri istifa noktasına getirdiği, ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın devreye girerek söz konusu isimleri ikna ettiği öne sürüldü. Edinilen bilgilere göre ise, Koca'nın da tedbirsiz şekilde sokağa çıkma yasağından rahatsız olduğu belirtildi. 

"BAŞARILI MÜCADELEYE DARBE VURULDU"

İstifa etmeyi düşünen Bilim Kurulu üyelerinin sokağa çıkma yasağının iki saat önceden duyurulması sonucunda halkın market, büfe, fırın ve benzin istasyonlarına yığılmasının bugüne kadar salgına karşı verilen başarılı mücadeleye darbe vurulduğu şeklinde gördüğü kaydedildi. İstifa noktasına gelen üyelerin, "İstifa ederseniz, Türkiye'yi koronaya karşı mücadelesinde yalnız bırakmakla anılırsınız" denilerek ikna edildiği iddia edildi. 

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, sokağa çıkma yasağı kararı ardından yurttaşların market büfe ve bakkallara akın etmesi  ile ilgili değerlendirmesinde, "İyi gidiyorduk, ama bugünkü karar sonrası sokağa taşan insanların etkilerini maalesef bir kaç hafta sonra acı şekilde yaşayacağız. Gelen görüntüler çok vahim gerçekten çok üzgünüm” şeklinde konuşmuştu.

1000
icon
Ş.E. 12 Nisan 2020 00:02

HALKTAN BİLGİ GİZLEYEN,HALKI DOĞRU BİLGİLENDİRMEYEN,GEÇ ALINMIŞ KARALARI HALKTAN SAKLAYAN SAĞLIK KURULU VE SAĞLIK BAKANI YÜCE DİVANDA YARGILANMALI...!HALKIN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATAN ,KARGAŞA YARATAN KARARLARI UYGULAYAN YÖNETİCİLER DERHAL İSTİFA ETMELİ VE MUTLAKA YARGILANMALI...!!!

0 0 Cevap Yaz
Sinan 11 Nisan 2020 23:54

Yine yüzlerine gözlerine buladılar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ