Binali sessizliğe büründü! İşte nedeni

Gündem 11 Nisan 2019 13:56
Videoyu Aç Binali sessizliğe büründü! İşte nedeni
A
a

AKP'nin isteksiz İBB Başkan adayı Binali Yıldırım sessizliğe büründü! İşte nedeni

Türkiye yerel seçimleri geride bıraksa da 11 gündür İstanbul’da AKP’nin itirazları sonucunda yaşanan tartışmalar artık kamuoyunun tüm kesimlerinin tepkisini çekmeye başladı.

Bu tartışmalar konusunda AKP’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP’nin tüm kurmaylarından açıklamalar geldi.

AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik hemen her gün açıklama yaparken İstanbul’daki seçimin yenilenmesini isteyen tek kesim iktidara yakın holding gazetelerinde çalışan AKP’li köşe yazarları ve Ak Troller oldu.

Büyükçekmece’de “organize usulsüzlük” olduğu gerekçesiyle seçimin yenilenmesini istenmesinin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik dışında birçok isim de açıklama yaptı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da Büyükçekmece konusunda seçimlerin yenilenmesini isteyen isimler oldu.

Öyle ki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bile araya girerek “Huzuru sağlamak için yeni bir seçim de düşünülebilir” açıklamasını yapmıştı.
AKP’nin usulsüzlük iddialarıyla başlattığı süreçte ise konuşmayan tek isim İstanbul adayı Binali Yıldırım oldu.

Binali Yıldırım seçimle ilgili en son “Yatacağız kalkacağız, yatacağız kalkacağız, yatacağız kalkacağız sonuç ortaya çıkacak. Kendisinden daha tecrübeli bir siyasetçi olarak benim kendisine önerim budur. Şu aşamada başka yollara başvurmak fevkalade rahatsız edicidir” demişti.

Bu açıklamanın ardından Yıldırım bir daha medya karşısına çıkmadı.

“TARİH SİZİ BÖYLE YAZMASIN BECERİKSİZ TAVRIN ÖNÜNE GEÇİN”

Binali Yıldırım’ın sessizliğine dikkat çeken Meral Akşener de dün yaptığı açıklamada, “Binali Yıldırım'a sesleniyorum; siz bu ülkede Meclis başkanlığı yaptınız ve aday oldunuz. Tarih sizi böyle yazmasın. Bu partinizin içinizdeki beceriksiz tavrın önüne geçin. Biz sizi mutedil bir devlet adamı olarak biliriz. Sayın Erdoğan, hemen Şentop beyefendiyi istifa ettirin, Binali Yıldırım'ı Meclis Başkanlığı'na aday gösterin. Biz İYİ Parti olarak destekleyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

“BİNALİ YILDIRIM ALDATILDI”

Bu konuda AKP’nin tavrından rahatsız olduğu iddia edilen Binali Yıldırım ile ilgili bir açıklama da Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

İmamoğlu dün Halk TV, KRT, Tele 1’in ortak yayınında yaptığı konuşmada, “En büyük mağdur Binali Yıldırım. ‘3 bin 870 oyla seçimi kazandık' dedi. O salondakiler de alkışladılar. Yıldırım, aldatıldığı için konuşma yaptı. Ve sabahın köründe İstanbul'a afişler asılmaya başlandı. Sayın Binali Yıldırım'ın yerinde olsam o kişilerin yüzüne bakmam, adam yerine koymam, haklarımı ararım” dedi.

Tüm bu gelişmelerden sonra Binali Yıldırım'ın AKP içerisindeki tavrı merak konusu oldu.

PORTAKAL'DAN FLAŞ İDDİA!

Gazeteci Fatih PortakalAKP'nin İstanbul genelinde yeniden seçimyapılması talebiyle ilgili olarak kişisel Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu.

"Şimdi görünen o ki; İstanbul için kazanana kadar seçim yapmak istendiği gibi. Biraz olaya mizahi bakıyorum tabii" diyen Portakal, devamında şu görüşünü paylaştı:

"Ancak… Mizahi bakamadığım taraf, aday #BinaliYıldırım'ın hiç görünmemesi. Yok ve susuyor. Oldu ya seçim yenilendi diyelim, bence tekrar aday olmaz, çekilir."

1000
icon
Demir İsmail 11 Nisan 2019 23:20

Binali Yıldırım zaten Meclis Başkanlığı yapan bir kişi iken böyle bir seçime alet olmasını beklemezdim. Ancak İMAMOĞLUNUN ezici üstünlüğünü kabul edip, tebrikler diyerek, elini sıkıp, hayırlı olsun demesini arzu ederiz.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR