Binali Yıldırım'dan "İstanbul'a aday mısınız" sorusuna net yanıt

Gündem 1 Kasım 2018 11:26
Videoyu Aç Binali Yıldırım'dan "İstanbul'a aday mısınız" sorusuna net yanıt
A
a

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan "İstanbul'a aday mısınız" sorusuna net yanıt

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olup olmayacağı tartışması sürüyor.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, bugünkü “CHP'nin adayı Nusrettin Sözen deyin de tam olsun!!!” başlıklı yazısında, Binali Yıldırım’ın adaylığına ilişkin iddiaları ele aldı.

Candaş Tolga Işık, “Yerel seçim yaklaşırken meslektaşlarımızın İşkembe-i Kübra’dan aday sallama huyu artık iyice sapıttı. MHP’nin adayı Bedrettin Dalan diye bir haber çıktı dün... Dalan hemen yalanladı. Bu gidişle ‘Nurettin Sözen geri dönüyor’ diye haber yapılırsa şaşırmayın. Kıymetli arkadaşlarım, değerli büyüklerim sallamayın demiyorum, siz yine sallayın ama Allah aşkına biraz insaflı sallayın” ifadelerini kullandı.

“BİNALİ YILDIRIM ASLA ADAY OLMAZ!”

“50 kere yazdık lakin devletin haber ajansı da dahil bazılarını ikna etmek mümkün olmuyor” diyen Işık şöyle devam etti:

“Binali Yıldırım belediye başkanlığına aday olmak istemiyor. Hiçbir şartta olmayacak. Hatta ne zaman birileri bu konuyu açsa ya da yazsa Yıldırım’ın yakın çevresi devreye girip yalanlıyor. Hâlâ neden Binali Yıldırım’ın adaylığını konuşuyoruz anlamış değilim. Geçenlerde Binali Bey’e rastladım. Ona da sordum. ‘Aday mısınız?’ diye... Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini, Meclis Başkanlığı’nda çok mutlu olduğunu, burada yapılacak çok işi, hedefi olduğunu anlattı. Daha ne desin anlamıyorum ki!”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ