Bir skandal daha: Sandık kapandıktan sonra oy kullandılar!

Gündem 20 Haziran 2018 12:35
Videoyu Aç Bir skandal daha: Sandık kapandıktan sonra oy kullandılar!
A
a

Yurt dışı sandıklarda oy kullanma işlemi sona ererken yeni bir skandal daha gündeme geldi.

Paris'te AKP'ye oy basılmış pusula skandalının ardından bir kadının 2 farklı sandıkta oy kullanarak bunu sosyal medya hesabında paylaşması ile yurt dışı sandıklarda yaşanan skandallar vatandaşların akıllarında soru işaretlerine neden olurken bir skandal görüntü de Belçika'dan geldi.

Sandıkların kapatılmasının ardından oy kullanıldığına itiraz eden bir vatandaşın çektiği görüntüler kısa sürede gündemin zirvesine oturdu.

Görüntülerde sandıkların kapanmasına rağmen oy kullanıldığı iddialarına itiraz eden vatandaşı engellemeye çalışan sandık görevlisinin "Ben sandık başkanıyım, açıyorum" ifadeleri kullandığı görülüyor. 

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Belçika’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 15 Haziran- 19 Haziran arası 5 gün süreyle Brüksel ve Anvers’te oy kullanabildiler. Daha önceki seçimlerde Brüksel ve Anvers Başkonsolosluklarında oy kullanılırken bu sefer YSK'nin kararıyla daha geniş bir alanda kullanılması kararlaştırılmıştı.

Anvers Başkonsolosluğu bölgesindeki yurttaşlar, Antwerp Expo, Jan Van Rijswijk 191, 2020 Antwerp, Belgium adresinde Saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında oy kullanabildiler.

Brüksel Başkonsolosluğu bölgesindeki yurttaşlar ise Brussels Expo, Palais 3. Place De Belgique Nr.1, 1020 Bruxelles adresinde Saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında oy kullanabildiler.

İŞTE O ANLAR;

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ