Bölge kaynıyor...ABD üsleri hakarete geçti! İran: ABD'yi vururuz!

Dünya 10 Şubat 2018 13:01
Videoyu Aç Bölge kaynıyor...ABD üsleri hakarete geçti! İran: ABD'yi vururuz!
A
a

Ortadoğu hiç olmadığı kadar kaynıyor...ABD üsleri hakarete geçti! İran: ABD'yi vururuz!

ABD’nin Katar’daki “yüksek seviyeli alarmı” bir F16 savaş uçağının Suriye tarafından vurulup düşürülmesinin ardından geldi.

Israil ordusundan Albay Jonathan Conricus, yaptığı açıklamada, “Bir savaş hilekopterimiz, Suriye’den havalanan bir İran insansız hava aracını (İHA) düşürdü” dedi ve ekledi:

“İsrail savunma güçleri, İsrail hava sahasına İHA yollanan Suriye’deki İran kontrol sistemlerini hedefledi. Suriye’nin hava savunma sistemlerinden gelen yoğun ateş sonucu bir F16 İsrail topraklarına düştü, pilotlar sağ kurtuldu.”

Suriye’nin resmi Suriye Arap Haber Ajansı’nın (SANA) haberinde, “Askeri bir kaynak düşman İsrail'in Güney Bölgesinde askeri mevkilere karşı yeni bir saldırı girişiminde bulunduğunu ve hava savunma güçlerimizin yine saldırıya başarıyla karşı koyduklarını belirtti” denildi.

Suudi Arabistan merkezli Arab News gazetesinin “adını vermediği kaynaklara” dayandırdığı haberinde de, “Suriye’de İsrail F16’sının düşürülmesinin ardından, Katar’daki Al Hudedi askeri üssünde Irak savaşından bu yana ilk kez yüksek düzeyde alarm verildi” denildi.

Öte yandan İran'dan olaylarla ilgili ilk açıklamalar geldi:

İran Devrim Muhafızları lideri yardımcısı: ''İran, ABD'nin bölgedeki tüm askeri üslerini hedef alıp imha etme gücüne sahip. ABD'nin bölgedeki gayri kanuni askeri üsleri terörün yayılmasının ana kaynağıdır''
''ABD'nin Suriye'deki varlığı kanunsuz ve hezimeti yaşayacak''

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ