Böyle ülkelerde var: Gazeteci öldürüldü Bakan istifa etti...

Dünya 1 Mart 2018 00:25
Videoyu Aç Böyle ülkelerde var: Gazeteci öldürüldü Bakan istifa etti...
A
a

''Böyle ülkelerde var'' dedirten olay: Gazeteci öldürüldü Bakan istifa etti...

AKP'ye ve Türkiye'ye örnek olması gerekn bir olay yaşandı...Slovakya Kültür Bakanı Marek Madaric, yolsuzluk olaylarını araştıran gazeteci Jan Kuciak ve kız arkadaşının öldürülmesinin ardından "Rahat bir şekilde bakanlık koltuğunda oturmayı imkansız olarak görüyorum" diyerek istifa etti.

Madaric, yaptığı açıklamada, bir gazetecinin öldürülmesini kabullenemediğini belirterek, "Rahat bir şekilde bakanlık koltuğunda oturmayı imkansız olarak görüyorum." dedi. 

Geçen aralık ayında Sosyal Demokrat Partinin (Smer-SD) başkanlığından da istifa eden Madaric milletvekilli olarak siyasi hayatına devam edecek. Slovakya Başbakanı Robert Fico konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bakan Madaric'in istifasının gazetecilerle dayanışma amacını taşıdığını söyledi. 

Ana muhalefet Özgürlük ve Dayanışma Partisi (SaS) Lideri Richard Sulik ise Madaric'in istifasını, Fico hükümetinin dağılmasının başlangıcı olarak niteledi. 

NE OLMUŞTU?

Slovakya'da yolsuzluk olaylarını araştıran gazeteci Kuciak ve kız arkadaşı 26 Ocak'ta uğradıkları silahlı saldırıda yaşamını yitirmişti. Kuciak ve kız arkadaşının, gazetecilik faaliyetleri nedeniyle öldürüldüğüne inanılırken, olayın aydınlatılmasına katkı sağlayacak bilgi paylaşanlara 1 milyon avro verileceği duyurulmuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ