Bozdağ Erdoğan'ın sözlerini unuttu: Yanıldım demeye hakkı yok

Gündem 30 Kasım 2017 23:45
Videoyu Aç Bozdağ Erdoğan'ın sözlerini unuttu: Yanıldım demeye hakkı yok
A
a

Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na yanıt verirken Erdoğan'ın sözlerini unuttu: Yanıldım demeye hakkı yok

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgelerinin gerçeği yansıtmadığını ileri süren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dikkat çeken bir ifade kullandı. Bozdağ’ın “Bu kadar önemli görevlerde bulunan birisinin 'Ben yanıltıldım' demeye hakkı yoktur” sözleri, sık sık ‘aldatıldık’, ‘kandırıldık’ gibi ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı akla getirdi.

Bozdağ’ın bu sözleri, ülkedeki en önemli görevleri sürdüren AKP Genel Başkanı ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını akla getirdi. İşte Erdoğan’ın ‘aldatılma’, ‘kandırılma’ geçmişinden birkaç örnek:

20 Şubat 2014

Biz bu paralel örgütü 12 Eylül'de darbeci paşalara yaptığı yalakalıktan, 28 Şubat'ta sırtımıza sapladığı hançerden, 'beceremediniz artık bırakın' manşetlerinden biliriz. Ama inanın bu kadar büyük bir düşkünlüğün, bu kadar büyük bir ihanetin içinde olmamışlardı. Aldanmışız, gerçekten safmışız.

26 Eylül 2017
(IKBY’deki bağımsızlık referandumu hakkında) Açıkçası biz son ana kadar Barzani'nin böyle yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk, demek yanılmışız.

BOZDAĞ NE DEDİ?

Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Bozdağ bugünkü konuşmasında ise "Sahtekarlığı, müftericiliği, yalancılığı, ahlaksızlığı deşifre olduğu için kağıt parçalarını medyaya dağıtmaktan çekiniyor." diyen Bozdağ, "Bu kadar önemli görevlerde bulunan birisinin 'Ben yanıltıldım' demeye hakkı yoktur, çünkü gelen her konuyu tetkik etmek, 'doğru mu, eğri mi' diye incelemek, ondan sonra konuşmakla mükelleftir. Bu, gönüllü bir taşeronluk işbirliğidir." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ