Bu da oldu: AKP'li vekil Safiye'yi CHP'li ilan etti!

Gündem 21 Temmuz 2018 21:10
Videoyu Aç Bu da oldu: AKP'li vekil Safiye'yi CHP'li ilan etti!
A
a

Hayatta olmaz demeyin bu da oldu: AKP'li vekil Safiye'yi CHP'li ilan etti!

AKP'li kadının Anıtkabir'in önünde çektiği video dün tepki çekmişti.

Sosyal medyada dolaşan videoda, çarşaflı kadının Atatürk'e hakaret ve küfür ettiği görülmüştü.

Atatürk'ü sevmediğini söyleyen genç kızın, Anıtkabir'e ve Atatürk'e hakaretler ettiği görülürken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı ise övdüğü fark edilmişti.

İsminin Safiye İnci olduğu görülen çarşaflı kadına, sosyal medyada da tepki yağmıştı. İnci, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında bugün Ankara'da gözaltına alınmıştı.

28 ŞUBAT BENZETMESİ...

İnci'nin videosundan sonra sosyal medyada AK Troller ise, videonun provokasyon olduğunu, Anıtkabir önünde videoyu çeken kadının CHP'li olduğunu iddia ettiler. AK Trollerin, İnci'nin videosunu 28 Şubat'ı hatırlatan olaylar olarak değerlendirdikleri görüldü.
Öte yandan, önceden Erdoğan'ın şoförüyken daha sonra AKP'den Milletvekili olan ve Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da, konuyla ilgili olarak tepki çeken tweetler attı.

AK Trollerle beraber, Çamlı'nın da karalama kampanyasında yer aldığı görüldü.

Sosyal medyada, Atatürk'e küfreden İnci'nin yanında, Tuğçe Maden isimli üniversite öğrencisinin fotoğrafını paylaşan Çamlı, "Yeni bir müftü karısı vakası! Made bu: Ulusalpark şirinleri. Ucuz ve iğrenç" diyerek genç kadını hedef aldı. Daha sonra bu tweetini silen Çamlı, sonraki paylaşımında ise dünkü videonun CHP'nin işi olduğunu vurgulayarak, "Safiye rezilliği direk CHP bağlantılı gözüküyor Geleneksel CHP rezilliği" dedi.

İşte Çamlı'nın sildiği ve sonrasında attığı o tweet:


FOTOĞRAFIN ASLI...

Öte yandan Çamlı'nın ve AK Trollerin hedef aldığı üniversite öğrencisi Maden ise, kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Maden, o fotoğrafı geçen yıl çekip, kişisel Instagram hesabına koyduğunu belirtti.

İstanbul Üniversitesi'nde öğrenci olan ve model olduğu belirtilen Maden, "Arkadaşlar bu ve benzeri görsellerde geçen yıl instagramda paylaştığım fotoğrafım kötü niyetli kişilerce kullanılmış?! Olayla zerre ilgim yok! Lütfen yayar mısınız? Bu kendini bilmezler artık daha fazla paylaşım yapmasın!!!!" diye ifade etti.

Maden'in kişisel Instagram hesabında, o fotoğrafın geçen yıl konulduğu görülürken, sosyal medyada, AK Trollerin ve Çamlı'nın hedefi haline gelen genç kadına destek mesajları atıldı.

İşte 29 Ağustos 2017'de çekilen o fotoğraf:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ