Bu tabloya yakışmayan tutum: AKP ABD tarafına geçti ''Hayvan Esad!''

Dünya 8 Nisan 2018 16:24
Videoyu Aç Bu tabloya yakışmayan tutum: AKP ABD tarafına geçti ''Hayvan Esad!''
A
a

Bu tabloya yakışmayan tutum: AKP ABD tarafına geçti ''Hayvan Esad!''

AKP'nin Dışişleri Bakanlığı, Suriye'deki kimyasal silah saldırısı yalanına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklama Putin-Ruhani-Erdoğan mutabakatına aykırı bir davranış 

"Suriye'de 7 Nisan günü akşamı Duma’yı hedef alan yeni bir kimyasal silah saldırısı gerçekleştirildiği ve bu saldırı sonucunda çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği derin endişeyle öğrenilmiştir. Kimyasal silah kullanımı konusundaki sicili uluslararası toplumun malumu olan rejim tarafından düzenlendiği yönünde güçlü şüphe bulunan saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denilen açıklamada, "Bu olay, Suriye’de kimyasal silah kullanımına ilişkin 2118, 2209 ve 2235 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararlarının bir kez daha hiçe sayıldığını göstermektedir. Uluslararası toplumun saldırı karşısında tepkisini ortaya koymasını, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü başta olmak üzere uluslararası kuruluşların bu vakayı derhal soruşturmasını bekliyoruz. Suriye rejimi üzerinde etki sahibi olan tarafları, insanlığa karşı suç teşkil eden, ayrım gözetmeksizin sivilleri hedef alan ve geçmiş saldırılar karşısında önlem alınmadığı için tekrarlanan bu tür hunharca saldırıların derhal durdurulmasını teminen sorumluluklarını yerine getirmeye ve bu saldırıların cezasız kalmaması için gerekli adımları atmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.
ABD'DE AKP GİBİ DÜŞÜNÜYOR!

Trump, Twitter üzerinden iftira olan kimyasal saldırıyı sert bir dille kınadı. Milyonlarca takipçisine sözde gelişmeyi aktaran Trump, “Suriye’deki KİMYASAL asldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda insan öldü. Bölgede Suriye ordusu dolayısıyla yardım ulaşmakta zorluk yaşanıyor. Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran’ın Hayvan Esad’ı destekledikleri için böyle oldu. Esad yaptıkları dolayısıyla çok büyük bir bedel ödeyecek” mesajını paylaştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ