Bülent Arınç’ın oğlu Mehmet Metiner’e saldırdı

Gündem 25 Ekim 2018 14:17
Videoyu Aç Bülent Arınç’ın oğlu Mehmet Metiner’e saldırdı
A
a

AKP'de büyük kavga alevlendi: Bülent Arınç’ın oğlu Mehmet Metiner’e saldırdı

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner sosyal medya hesabından, AKP eski genel başkan yardımcısı Bülent Arınç’ın AKP’li milletvekili oğlu Mücahit Arınç tarafından saldırıya uğradığını belirtti. Metiner mesajında, “Az önce Ankara Esenboğa Havalimanı VİP salonunda Bülent Arınç’ın oğlu AK Parti Milletvekili Mücahit Arınç herkesin içinde şahsıma terbiyesizce laflar eşliğinde saldırıda bulunmak istedi” ifadelerini kullandı ve “Bu çirkin saldırının siyasi bedeli olmayacaksa yazıklar olsun!” dedi.

Mehmet Metiner’in attığı mesaj şöyle:

METİNER, ARINÇ'A NE YANIT VERMİŞTİ

Mehmet Metiner 4 Ekim tarihinde Star gazetesine yazdığı yazıyla AKP'li eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’a yanıt vermişti.

Arınç’ın sürekli Erdoğan’ı hedef aldığını ve kibirli olduğunu iddia eden Metiner “Dün Reis'i senin gibilere karşı savunduğumuz için bize düşmandın. Bugün ise Reis üzerinden sürdürüyorsun düşmanlığını. Ömrümüz bu dava için geçti. İşkenceyse işkence, hapisse hapis. Hakkımızda konuşurken haddini aşma. Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis'in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz. Bence Reis'in müsamahasını da, şansını da fazla zorlama” demişti.
Metiner, Arınç’ın 4 AKP’li bakanın yolsuzluk nedeniyle Yüce Divan’a gönderilmesi için oy kullandığını da iddia etmişti. Habertürk Televizyonuna konuk olan Arınç, AKP’nin 16 yıllık iktidarı döneminde yaşananlara dair çeşitli eleştirilerde bulunmuştu.

ARINÇ, METİNER İÇİN NE DEMİŞTİ

Bülent Arınç, bir yıl önce Mehmet Metiner'e sert yanıt vermişti. Metiner, Arınç için “Gönül dünyamızda yeri yoktur” demiş, Bülent Arınç'a Metiner'e çok sert şu yanıtı vermişti:

“Metiner kimdir ki sözleri bu kadar kıymetli olsun, internet sitelerinde kendine yer bulsun. Benim de gönül dünyamda bir sinek ısırığı kadar yeri yok. İyi bir siyasetçi değil, çok yanlış hareketler yapılıyor. Mecliste sevilmediğinin de tanığıyım. Adıyaman’da son sıradan seçilmişti. Adıyaman’dan geldiler bize yalvardılar bunu bizden alın. Fitne çıkarıyor dediler. Onu oradan alıp İstanbul’da orta sıralara verdiler."

Ben kendisinin AK Parti’ye bir şey kattığını düşünmüyorum. Kendisi daha önce de başka siyasi partilerde yer almıştı.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ