Bunu da mı CE HA PE yaptı: İşte Tanzim satış noktalarında oluşan kuyruk

Gündem 11 Şubat 2019 15:27
Videoyu Aç Bunu da mı CE HA PE yaptı: İşte Tanzim satış noktalarında oluşan kuyruk
A
a

Tanzim satış noktalarında oluşan kuyruklar, Erdoğan’ın konuşmalarında sık sık eleştirdiği eski dönemleri hatırlattı.

Türkiye’deki ekonomik krizle birlikle enflasyondaki artış, gıda fiyatlarına da yansıdı. Halk pazarları ve marketlerde sebze ve meyvelerin fiyatlarındaki yükseliş üzerine, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, marketçilere ve pazarcılara tepki göstermişti. Bununla birlikte Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye’deki belirli il merkezlerinde sebze ve meyve tanzim satış noktaları kuruldu.

Tanzim satış noktalarında oluşan kuyruklar, Erdoğan’ın konuşmalarında sık sık eleştirdiği eski dönemleri hatırlattı. AKP Genel Başkanı Erdoğan, CHP’ye yönelik eleştiri yaparken, 1940’lı ve 1970’li yıllardaki kuyrukları hatırlatıyordu. Erdoğan, ikinci dünya savaşının sürdüğü 1940’lı yıllardaki kuyruklar üzerinden CHP ve İsmet İnönü’ye tepki gösteriyordu. Kıbrıs Harekatı sonrasında ABD, Türkiye’ye ambargo koymuş ve 1970’li yılların sonunda da ülkede uzun kuyruklar oluşmuştu. Erdoğan, 70’li yılların kuyrukları üzerinden de yine CHP’ye çok ağır eleştiriler yöneltiyordu.

AKP hükümetinin 17’nci yılında Türkiye yeniden kuyrukları konuşuyor. Sebze ve meyve almak isteyen vatandaşlar, tanzim satış noktalarında uzun kuyruklar oluşturdular. Sosyal medyada da tanzim satış yapılan yerdeki kuyrukların fotoğrafları paylaşılıyor. Tanzim satış noktalarında yapılan bu satışlar ise, kotalı. Yani en fazla 3 kilo alınabiliyor.

İşte paylaşılan kuyruk fotoğrafları:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR