Burası Türkiye...Asker kediye işkence yapıyor!

Gündem 3 Aralık 2017 23:02
Videoyu Aç Burası Türkiye...Asker kediye işkence yapıyor!
A
a

Orduevinde vahşet görüntüleri

Erzincan Orduevi’nde çekilen güvenlik kamerası görüntülerinde bir askerin kediye yaptığı işkence sosyal medyanın gündemine oturdu.

Er Taner H., Cumhuriyet savcılığındaki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği, Taner H.'yi adli kontrol şartı ile serbest bıraktı. 

DEFALARCA TEKME ATTI

Güvenlik kamerası görüntülerinde sivil giyimli bir kişinin orduevinin kapısında eline aldığı siyah kediyi, önce tokatladığı görülüyor. Daha sonra kediyi demirlere bastıran asker, bir süre sonra kediyi yere atıyor.

Yerde can çekişen kediye defalarca tekme atan asker, videonun sonunda da eline alarak kediyi yola atıyor.

Görüntülerin yayılmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Adli ve idari soruşturma başlatıldı. Birazdan Erzincan Valimiz açıklama yapacak" açıklamasını yaptı.
Vatandaşların ihbarlarının ardından aşırı alkollü olduğu iddia edilen ve er olduğu belirtilen T.H. hakkında Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma açıldı. Zanlı bu çerçevede düzenlenen tutanağın ardından askeri inzibatlarca yakalandı.

Güvenlik kameralarınca da kayıt altına alınan olayın ardından gözaltına alınan zanlının uyuşturucu kullanmaktan adli makamlarda kaydının bulunduğu öğrenildi.

Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Hiç kimsenin kabul edemeyeceği ve kamuoyunda haklı bir infiale yol açan konu Valiliğimizce tetkik edilerek fail tespit edilmiştir. İlgili hakkında adli ve idari süreç başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "03 Aralık 2017 tarihinde Erzincan Orduevi’nde meydana gelen ve sosyal medyada yer alan olayla ilgili olarak inceleme başlatılmıştır" denildi.

İşte o anlar:

1000
icon
Naci Üstün 4 Aralık 2017 08:42

Ortaya süreceği hiçbir sebep bu caniyi haklı çıkaramaz!.. Görüntüleri izlerken insan olduğumdan utandım!.. Binlerce kez.. yazıklar olsun!!!..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ