Burhan Kuzu: Sandıklar açılmamışken mühürsüz pusula kararı alındı

Gündem 28 Nisan 2017 23:14
Videoyu Aç Burhan Kuzu: Sandıklar açılmamışken mühürsüz pusula kararı alındı
A
a

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “Henüz sandıklar açılmamış, içinde ne olduğu belirsizken mühürsüz pusula kararı alındı” dedi.

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, TGRT ekranlarında yayınlanan Meselenin İçyüzü adlı programa konuk oldu. Programda hileli sonuçlarıyla tartışma konusu olan başkanlık referandumunun değerlendirildi.

Burhan Kuzu, başkanlık referandumunda YSK’nın tartışma yaratan mühürsüz oy kararı hakkında da açıklamalarda bulundu. “Henüz sandıklar açılmamış, içinde ne olduğu belirsizken mühürsüz pusula kararı alındı” dedi.

Fakat referandum günü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde saat 16.00’da, diğer bölgelerde ise saat 17.00’de oy verme işlemi sona ermiş ve oy sayımına başlanmıştı. YSK, mühürsüz oy kararını ise saat 17.08’de almıştı.

Burhan Kuzu, Fransa ile özdeşleşmiş yarı başkanlık sisteminin Türkiye'ye getirilmesi yönündeki düşünceler hakkında da, "Yarı Başkanlık'ı getirseydik, 'yarısı böyle tamı nasıl olur' derlerdi" ifadelerini kullandı. 

Kuzu’nun programda dikkat çeken ifadelerinden biri de, “Okuma yazması ol mayan sandık başkanı gördüm. Bunu değiştirmek gerekiyor” sözleri oldu.  
kaynak:ABC GAZETESİ 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ