Büyükçekmece'de AKP baskısı sürüyor: Eşimin eşim olduğunu ispat...

Gündem 10 Nisan 2019 13:35
Videoyu Aç Büyükçekmece'de AKP baskısı sürüyor: Eşimin eşim olduğunu ispat...
A
a

Kaybeden AKP çılgın adımlar atıyor! Büyükçekmece'de AKP baskısı sürüyor: Eşimin eşim olduğunu ispat...

Büyükçekmece, 31 Mart seçimleri ardından gündeme gelen sahte seçmen iddiaları nedeniyle tüm Türkiye'nin gündeminde. AKP'nin, Büyükçekmece'de olağanüstü itiraz yolunu kullanarak "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle seçimin iptali yönündeki başvurusunun, YSK tarafından bugün görüşülmesi bekleniyor. AKP, Büyükçekmece ilçesinde "usulsüz seçmen kaydı yapıldığı" iddiasıyla seçimin iptalini istiyor. İddiaların üstüne Salı sabah saatlerinde polisler Büyükçekmecelilerin kapılarını çalmaya başladı. Polis ekiplerinin kapıları çalmaya başlamasıyla Büyükçekmece sakinleri açısından ortadaki olağanüstülük artmış durumda. BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici ve Neyran Elden, Büyükçekmece'de gördüklerini kaleme aldı.

Hamsici ve Elden izlenimlerini şöyle aktardı:

"Adalet ve Kalkınma Partisi'nin güçlü olduğu Tepecik mahallesinde girdiğimiz bir muhtarlıkta karşılaştığımız polis ekipleri, dışarıdan gelmiş. Ellerinde listeler, muhtarlıktaki harita önünde gidecekleri evlerin yerlerini belirliyor. İsmini vermek istemeyen bir muhtar, Büyükçekmece'de kimsenin bu tür şeylere alışkın olmadığını, herkesin kaygılı olduğunu söylüyor.

Polislerin eve gelmesinden rahatsız olan ve buna karşı şikayet yollarını arayan bazı Büyükçekmecelilerle karşılıyoruz. Kimisi evlerine polisin iki ila beş sefer arasında gelmesinden rahatsız, kimisi kendilerine sorulan sorulardan. Sanatçı Murat Akalp, 'Hayatımda ilk kez evime polis geldi' diye anlatmaya başlıyor hikayesini ve sonra devam ediyor: "Oğlum 'baba polis' deyip korktu. Eşimin, eşim olduğunu ispatlamak zorunda kaldım.""

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR