Çanakkale'de deprem olacağını 3 saat önceden bilen Prof. açıkladı!

Gündem 21 Şubat 2019 14:18
Videoyu Aç Çanakkale'de deprem olacağını 3 saat önceden bilen Prof. açıkladı!
A
a

Prof. Dr. Ahmet Ercan tahmin etti: Çanakkale'de deprem olacağını 3 saat önceden bilen Prof. açıkladı!

Çanakkale Ayvacık’ta 5,5 şiddetinde deprem oldu. Prof. Dr. Ahmet Ercan, bu depremin olacağını yaklaşık 3 saat önce söylemiş.

24 saatte 44 kez sallanan Çanakkale’de 5,5 büyüklüğünde deprem oldu. Prof. Dr. Ahmet Ercan, bu depremin olacağını, büyüklüğünün de kaç olacağını Soner Dağıstanlı’ya nedenleriyle birlikte açıkladı. Ercan, ayrıca deprem riski taşıyan illerin hangileri olduğu konusunda da bilgi verdi.

Odatv’den Soner Dağıstanlı’nın konuya ilişkin yazısı şu şekilde:

Son depremlerin yayınlandığı sayfada Çanakkale’de bir günde 44 deprem olduğunu görünce Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ı aradım.

Sorum bu durumun normal olup olmadığıydı. Saat 18.00 sıralarında yapıldı konuşma. İşte Prof. Ercan’ın o dakikada verdiği cevap; “Depremler Biga Çukur’unda oluyor. Orası en fazla 5,2- 5,5 büyüklüğünde deprem üretir. Enerji belli ki boşalmak istiyor. Çanakkale’de bu büyüklükte deprem olacak.”

Bu cevap üzerine “ÇANAKKALE 5,2’YE GEBE” başlıklı haberi hazırladım. Tabii tüm Türkiye için yaptığı uyarıları da ekledim. Haber daha hiçbir yerde yayınlanmadan, 3 saat sonra Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın dediği yerde, dediği büyüklükte oldu deprem. Konuşmasında kullandığı, “2019 deprem yılı olacak” sözü daha anlamlı hale geldi.

ANADOLU ÇOK GERGİN

2011’den beri Türkiye’de büyük deprem olmadığını söyleyen Prof.Dr. Ahmet Ercan, “Bu durum normal değil. Türkiye’nin tamamı çok gergin. Hep söyledim. 2019 deprem yılı olacak” dedi.

Herkesin büyük Marmara depremini beklediğini ifade eden Prof. Ercan, bambaşka bir yerde deprem gerçekleşebilir dedi.

İşte riskli iller;

Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Erzincan, Tokat, Sivas’ın kuzeyi, Samsun’un güneyi, Kastamonu’nun güneyi, İzmir Dikili, Bursa, Gemlik Körfezi, Bandırma.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ