Çavuşoğlu'ndan skandal açıklama: Herkes eşit şartlarda medyaya çıktı

Gündem 27 Haziran 2018 21:24
Videoyu Aç Çavuşoğlu'ndan skandal açıklama: Herkes eşit şartlarda medyaya çıktı
A
a

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan skandal seçim açıklaması: Herkes eşit şartlarda medyaya çıktı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kopenhag'da  Çavuşoğlu , uluslararası Ukrayna Reform Konferansı'nın ardından basına açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada AGİT seçimsüresinde Türkiye'de AKP 'ye medyada daha fazla söz hakkı verildiği tesbitine şaşırtıcı bir yanıt verdi:Eşit şartlarda herkesin medyaya çıkma şansı varsa ve bunu kullanabiliyorsa bu önemlidir.

"Eşit şartlarda herkesin medyaya çıkma şansı varsa..."

 İşte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , AGİT 'in hükümetin seçim öncesinde basında daha çok görüldüğü eleştirisine ilişkin, "Eğer hükümetteyseniz ve çalışıyorsanız tabii ki yaptığınız faaliyetler daha çok görünür. Diğer taraftan diğerlerinin önünde engel varsa, engellenirse o zaman problem. Eşit şartlarda herkesin medyaya çıkma şansı varsa ve bunu kullanabiliyorsa bu önemlidir." ifadelerini kullandı.

TRT AKP 'nin yayın organı giydi 

TRT, Saray İttifakı’nın resmi propaganda kanalı gibi yayın yaptı. Saray İttifakı içerisinde yer alan AKP’ye 1-20 Mayıs tarihleri arasında toplam 41 saat 18 dakika, MHP’ye ise 52 dakika yer verildi.

İYİ Parti’ye 20 günde 9 dakika

Saray İttifakı dışında kalan partiler ise TRT tarafından adeta görmezden gelindi. CHP’ye 20 günde dört saat zaman ayıran kanal, İYİ Parti’ye dokuz dakika ayırdı. HDP ve Saadet Partisi ise görmezden gelindi.

Adaylara da aynı tarife

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayları da görmezden gelinenler arasında yer aldı. 14-24 Mayıs arasında Cumhurbaşkanı adaylarının ne kadar sürede bu kanallarda yer aldığına yönelik araştırmaya göre, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT 1’de 2 saat 35 dakika 59 saniye, TRT Haber’de 15 saat 25 dakika 22 saniye, Kürtçe yayın yapan TRT 6 kanalında 10 saat 27 dakika yer aldı. Erdoğan’a toplam 28 saat, 28 dakika yer veren TRT, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye ise toplam 2 saat 51 dakika süre verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ