CHP 'O tarihte seçim olursa İYİ Parti katılamaz' dedi!

İYİ Parti 17 Nisan 2018 16:23
Videoyu Aç CHP 'O tarihte seçim olursa İYİ Parti katılamaz' dedi!
A
a

CHP'li Özgür Özel Bahçeli'nin foyasını ortaya çıkardı: 'O tarihte seçim olursa İYİ Parti katılamaz' dedi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında “erken seçim” çağrısında bulundu. Bahçeli seçim tarihi olarak da 26 Ağustos 2018’i gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'erken seçim çağrısı'nı Habertürk TV'ye değerlendirdi.

CHP olarak seçime hazır olduklarını belirten Özel, "CHP olarak ilk kararımızın arkasındayız. Devlet Bahçeli'yi buna ne zorladı, bunu bulmak lazım." dedi.

26 Ağustos'ta seçimin gerçekleşmesi durumunda İYİ Parti'nin seçime giremeyeceğini öne süren Özel, "Seçim kanunu diyor ki, bir partinin seçime girebilmesi için en az 41 ilde örgütlenmiş olması lazım. Daha sonra büyük kurultayını yapmış olması lazım. Ve büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. İYİ Parti, 6 ayı 1 Eylül'de dolduruyor. Seçimler 26 Ağustos'ta gerçekleşirse İYİ Parti seçime katılamaz. Devlet Bahçeli 'Biz İYİ Parti olmadan seçime girmek istiyoruz' diyor." ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA

Özgür Özel’in açıklamalarının ardından, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, bir açıklama yaptı. Özdağ açıklamasında İYİ Parti’nin seçimlere katılacağını söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ