CHP açıkladı: Saklanıyor, işte gerçek rakam

Gündem 29 Mart 2020 22:12
Videoyu Aç CHP açıkladı: Saklanıyor, işte gerçek rakam
A
a

AKP tedbir almayarak insanların ölümüne sebep olurken CHP açıkladı: Saklanıyor, işte gerçek rakam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısını 16 olarak açıklamıştı. Fakat e-Devlet üzerinden girilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin vefat sorgulama sisteminde, koronavirüs nedeniyle sadece İstanbul'da Kovid-19 nedeniyle 20 kişinin yaşamını yitirdiği görüldü. 

Fahrettin koca dün akşam resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı bu şekilde duyurmuştu:

Vefat bilgilerinin yer aldığı sistemde daha sonra erişim sıkıntısı yaşandı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da koronavirüs nedeniyle İstanbul'da 20 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, ''Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama '81 ilde toplam 16 kişi öldü' deniliyor. Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?'' dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ağbaba, ''Koronavirüs nedeniyle İstanbul'da 20 kişi hayatını kaybetti.Bu isimler e-devlette var. Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama '81 ilde toplam 16 kişi öldü' deniliyor. Bu bir skandaldır!! Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?'' ifadelerini kullandı.

1000
icon
Türkan 30 Mart 2020 22:28

Bu arada ben kuaförüm dükkanlarımız kapandı kiralar ve faturalara ne gibi destek düşünüyor devletimiz her kez zor durumda devlet şu anda yanımızda olmıycaksa ne zaman olucak

1 0 Cevap Yaz
Veli yildiz 30 Mart 2020 08:36

Emekli çalışanın maaşımı garantiden alıyorum emekli maaşını da garanti bankssina taşımak istiyorum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ