CHP Bucak aşiretinden aday göstermeye kalktı! Ortalık karıştı

Gündem 28 Ocak 2019 17:48
Videoyu Aç CHP Bucak aşiretinden aday göstermeye kalktı! Ortalık karıştı
A
a

Ana Muhalefet partisi CHP Bucak aşiretinden aday göstermeye kalktı! Ortalık karıştı

CHP yönetimi, dün uzun saatler süren toplantıların ardından İzmir ve İstanbul’un ilçelerinde seçime katılacak adaylarını belirledi.

Aday adayları önce CHP MYK’da ele alındı. MYK’da oluşturulan liste, Parti Meclisi’nin onayına sunuldu.

MYK’nın hazırladığı listede dikkat çeken isimler vardı. Onlardan birisi de önce MHP’den Siverek’e aday olan, ancak Cumhur İttifakı kapsamında Siverek’in AKP’ye bırakılmasıyla boşta kalan, Fatih Mehmet Bucak’tı.

PM’DE GERİ ÇEKİLDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK, Fatih Mehmet Bucak’ı, CHP’nin Siverek adayı olarak Parti Meclisi’nin onayına sundu.

Ancak Parti Meclisi üyeleri, Bucak ismine sert tepki gösterdi. Tepkilerin ardından, Fatih Mehmet Bucak, oylamaya dahi sunulmadan listeden çıkarıldı.

KENDİLERİNE MEZAR KAZMAYA BAŞLASINLAR” DEMİŞTİ

Bucak, MHP’den aday olduğunda bir televizyon kanalına röportaj vermişti. Bucak’ın "Seçime değil ölmeye geliyorum. Bir daha Bucak'ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, kendilerine mezar kazmaya başlasınlar" ifadeleri büyük tepki toplamıştı.

BUCAK AŞİRETİYLE İLK TEMAS DEĞİL

Bucak aşiretinin adı, 3 Kasım 1996’ta Balıkesir’in Susurluk ilçesinde gerçekleşen ve ‘Susurluk skandalı’ olarak bilinen kaza ile duyulmuştu. Kaza ile devlet-polis-mafya üçgeninde işlenen suçlar ortaya çıkmış, Bucak aşiretinden DYP eski Milletvekili Sedat Bucak yaralanmıştı.

CHP’nin Bucak aşiretiyle tek ilişkisi Fatih Mehmet Bucak değil. Yine Bucak aşiretinden Ali Murat Bucak da CHP’nin Şanlıurfa Milletvekili seçilmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ