CHP'den AKP'ye çok sert 'Bavul' tepkisi: Kumpas...

Gündem 16 Nisan 2019 16:02
Videoyu Aç CHP'den AKP'ye çok sert 'Bavul' tepkisi: Kumpas...
A
a

Atatürk'ün kurduğu Türkiye'nin birinci partisi CHP'den AKP'ye çok sert 'Bavul' tepkisi: Kumpas...

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yavuz olağanüstü itiraz dilekçesini YSK’ye verdi. AKP heyeti üç valiz dolusu belgeyle YSK'ye giriş yaptı.

AKP İstanbul seçim sonuçlarına olağanüstü itirazını yaptı. AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali ihsan Yavuz, seçimin iptali ve yenilenmesi talepli olağanüstü itiraz dilekçesini YSK’ye verdi. Başvuru sonrası açıklama yapan Yavuz şunları söyledi:

Şu anda tüm Türkiye'nin gözü burada. Sıcağı sıcağına partiler ve YSK açıklamalarda bulunmuştu. YSK, 28 bin farkla CHP'nin lehine bittiğine dair bir açıklamada bulunmuştu. Ak Parti de 3 bin 870 oy farkıyla Ak Parti'nin seçimleri aldığını dile getirmişti. Bunun üzerine rakamlar her bir taraftan farklı görününce ben ve arkadaşlarım bu farkın neden olduğunu araştırmak için İstanbul'a geldik. Biz kayıplarımıza ve rakamlarımıza çok iyi güvendiğimiz için maddi hataları düzeltmeye başladık. Zaten sandık sayım çizelgeleri elimizdeydi. Bunları düzeltmeye çalıştık. İkinci olarak geçersiz oyların yeniden sayılması talebimiz vardı. Onlar da yeniden sayıldı.Tüm oylar sayılsaydı seçim lehimize olurdu. 3 alanda yapılan düzeltmeler sonucunda yüzde 85.6 oranında oy Ak Parti'nin alanında kayda geçirildi. 5 binden daha fazla sayım döküm cetvellerinin mühürsüz olduğunu gördüm.

Cezaevini birinci adres olarak gösterip seçmen olarak gösterilen seçmen var. Ne hikmetse ve nasılsa yanına oy kullanamaz şerhi düşülmeden 5 binden fazla hükümlü oy kullanmış.

CHP'DEN ÇOK SERT TEPKİ!


CHP kaynakları AKP'nin bavulla başvurusunu Ergenekon ve Balyoz sürecünde yaşanan FETÖ taktiğine benzetti...

NE OLMUŞTU?
AKP 3 bavulla İstanbul seçimlerine itiraz etmiş. AKP'lilerin bavulları bu ülke için tanıdık. En son bavulcu FETÖ'cü Mehmet Baransu'nun adliyeye bavul ile girmesi ile ülke tarihinin en büyük kumpaslarından Balyoz davası başlatılmış, TSK AKP-FETÖ ortaklığı ile cemaatlere teslim edilmişti.

FETÖ'CÜ İT MEHMET BARANSU:

1000
icon
Demir İsmail 16 Nisan 2019 19:57

YSK GÖREVE BARO BAŞKANI LÜTFEN BU İŞİN SONU NE OLACAK AÇIKLAMA BEKLİYORUZ. ATATÜRK ÜN KURDUĞU CUMHURİYET ÜLKESİNE DAHA NE KADAR KARALAMA VE GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞTÜĞÜNÜ BİLİYORSUNUZ

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ