CHP'den Erdoğan'a 'Ecevit' yanıtı: Meczubun dizinin dibine oturmamış..

CHP 13 Ekim 2017 14:26
Videoyu Aç CHP'den Erdoğan'a 'Ecevit' yanıtı: Meczubun dizinin dibine oturmamış..
A
a

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan...

ANKA’ya yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yönelik “sen ne cahil adamsın” sözlerine yanıt veren Tezcan, ''Ne Ecevit ne de başka bir CHP lideri hiçbir meczubun dizinin dibinde oturmamıştır'' diye konuştu.

Erdoğan'ın geçtiğimiz yıllarda  BM'nin "terör" listesinde bulunan cihatçı örgütlerden Hizb-i İslam'ın lideri Gulbeddin Hikmetyar'ın dizinin dibinde verdiği poz büyük yankı uyandırmıştı.

Erdoğan’ın eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’e ilişkin açıklamaları büyük tartışma yaratmıştı. Erdoğan, ''Artık el pençe divan duran o eski Türkiye yok!" ifadelerini kullanmıştı.

Tezcan'ın açıklamaları şu şekilde:

''7 düvele cesaretle karşı koymuş bir geleneğin temsilcisiyiz!''

“Türkiye’nin içine düştüğü bu durum ne yazık ki yanıldığını itiraf etmekten doğruyu yapmaya fırsat bulmayan bir cehalet abidesinin eseridir. O cehalet abidesi ki bir dönem kendi danışmanı Amerika’ya gidip ‘bunu deliğe süpürmeyin yararlanın’ diye tavsiyede bulunmuştu. Ne Ecevit ne de başka bir CHP lideri hiçbir meczubun dizinin dibinde oturmamıştır. Ülkesi ve milleti için, değil Amerika, 7 düvele cesaretle karşı koymuş bir geleneğin temsilcisiyiz. Bizim yurt severliğimizin zekatı, sizin 7 göbek günahınızı kurtarır.” 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ