CHP'den net açıklama: Bir daha 'kontrollü darbe' demeyeceğiz ama...

CHP 20 Temmuz 2017 16:10
Videoyu Aç CHP'den net açıklama: Bir daha 'kontrollü darbe' demeyeceğiz ama...
A
a

CHP'li Engin Altay, bir soruya yanıt aldıkları takdirde 'kontrollü darbe' iddiasını geri çekeceklerini vurguladı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında OHAL'in dördüncü kez uzatılmasını eleştirdi.

Altay, "Bunun cevabını aldığımız an 15 Temmuz ile ilgili kontrolüydü, şuyuydu buyuydu her türlü iddiamızı geri çekeceğiz" diyerek yanıtlanmasını istedikleri soruyu açıkladı.

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarının gelmediğini hatırlatan Altay, şu ifadeleri kullandı:

"Darbe araştırma komisyonuna Genelkurmay başkanı ve MİT Müsteşarı neden ifade vermedi ve kim engelledi gelmelerini? Bunun cevabını aldığımız al 15 Temmuz ile ilgili kontrolüydü, şuyuydu buyuydu her türlü iddiamızı geri çekeceğiz. Bunlar komisyona ifade vermiyorsa bu iş parlamentoya, AKP genel merkezine uzanıyor bu geliyor aklıma. Darbe başarılı olsaydı belki AKP içinde bir çok insan darbecilerle iş birliği yapacaktı. Kalkışmanın başlamasına kim göz yumduysa ondan hesap sormadan FETÖ'cülere sorduğun hesap hesap sayılmaz. Önce onların harekete geçmesini bekleyen etkili ve yetili insanlardan hesap sorman lazım.  Bu darbenin gerçekleşmesi noktasında hükümetin ağır kusuru vardır.

Kontrollü darbe derken darbeyi AKP yaptı demiyoruz, FETÖ ile işbirliği içinde yaptı demiyoruz , duydunuz ama harekete geçsinler öyle yakalayalım dediniz. Yanlış düşünüyorsak çıkın söyleyin, bilelim.  Onlarda panik yaptı erken harekete geçti. Akşam 9 yada gece 3'te de harekete geçseler  başarılı olma şansları yoktu çünkü TSK içinde demokrasiye bağlı subay, astsubay, generaller var. 15 Temmuz'un daha fazla istismar edilmesine gönlümüz razı değildir."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ