CHP Genel Merkezinde yaşanan eylem her geçen dkk büyüyor!

CHP 26 Haziran 2018 20:51
Videoyu Aç CHP Genel Merkezinde yaşanan eylem her geçen dkk büyüyor!
A
a

CHP Genel Merkezinde yaşanan eylem... Gürsel Erol'un çağrısı ile her geçen dkk büyüyor!

CHP Genel Merkez binası önünde CHP Denizli İl Gençlik Örgütü, pankartlarla oturma eylemi yaptı.

CHP Denizli İl Gençlik Örgütü üyesi beş genç, 24 saat oturma eylemi yapacaklarını belirtti. 24 Haziran seçimlerindeki başarısızlığın ardından CHP yönetimini protesto eden gençler, “Açıklama istiyoruz Sn. Genel Başkan”, “Parti içerisinde de adalet” pankartlarıyla mesaj verdi.

CHP MİLLETVEKİLİNDEN EYLEM ÇAĞRISI

CHP’den 41 yıl sonra Elazığ’dan milletvekili seçilmeyi başaran Gürsel Erol, CHP Genel Merkezi önünde eylem yapacağını duyurdu.

Erol, CHP örgütlerine de çağrıda bulunarak şunları kaydetti:

“Gelecek hedefi olmayan yalnızca iktidara karşı mücadele ve direniş hikâyesi anlatan bir yönetim anlayışını tanımıyorum. CHP’nin söylemi yalnızca mücadele ve direniş üzerine olmamalı; iktidar ve ülkeyi yönetme iddiası ve iradesi üzerine olmalıdır.
Ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum. Yarın saat 11:00’de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım. Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’sine sahip çıkmalıyız. Eyleme tüm CHP örgütlerini, üyelerini ve gönül verenleri davet ediyorum.”

Sosyal medyadan örgütlenen gençlik örgütleri de #Saat20deCHPönünde etiketiyle buluşma çağrısı yaptı. Çağrıya az sayıdaki kişi katıldı. Katılım gösterenler arasında gazeteci İrfan Değirmenci de CHP Genel Merkezi önüne geldi.

İşte o eylemden fotoğraflar:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ