CHP'li Altıok: Oy hırsızları, CHP'nin tutumunu eleştiremez

Gündem 21 Nisan 2017 16:29
Videoyu Aç CHP'li Altıok: Oy hırsızları, CHP'nin tutumunu eleştiremez
A
a

CHP’de şaibeli referandum ardından partinin alacağı siyasi tavıra dair tartışmalar devam ediyor. Son günlerdeki ‘Meclis’ten çekilme’ tartışmalarına dair konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı, ‘Hayır’ diyen yurttaşları dinleyeceklerini ve yetkili kurullarda değerlendirmeler yapacaklarını aktararak nihai kararı Parti Meclisi’nin vereceğini vurguladı.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin MYK sonrası yaptığı açıklamayı da değerlendiren Altıok, Böke’nin “Hiçbir seçeneği dışarıda bırakmayacak şekilde bir soruyu yanıtladığını” söyledi. Altıok ayrıca, “Bu seçim gayrı meşrudur. Tanımıyoruz” değerlendirmesi de yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı’nın BirGün'e yaptığı açıklamaları şöyle:

“Tarihi bir sorumlulukla karşı karşıya olduğumuz bu süreçte her ihtimali değerlendirmek elbette yetkili kurullarımızın görevidir. Biz bütün örgütümüzün, demokratik kitle örgütlerinin, hayır diyen tüm vatandaşlarımız ve özgürlükler konusunda çekince taşıyan yurttaşlarımızın da görüşlerini dinleyeceğiz. Bu aşamadan sonra da yapılan değerlendirmelerin sonucunu en üst yetkili makamımız olan Parti Meclisi’ne taşıyacak ve karar vereceğiz. Selin hanım bir karar açıklamamış sorumlu bir siyasetçi olarak MYK’da önerilen ve değerlendirilen akılcı hiçbir seçeneği dışarıda bırakmayacak şekilde bir soruyu yanıtlamıştır. Bunun ötesi niyet okumaktır, siyaset kurgusunu kurulların iradesi dışına taşımaktır. CHP’nin tutumuna yön vermek hiçbir siyasi partinin ya da kişinin haddi değildir. Dün oy hırsızlığı yapanlar bugün seçim sonucuna meşruiyet kazandırma ihtiyacıyla partimizin iradesine müdahale edecek açıklamalar yaparak gündemi meşgul etmek niyetindeler. Bunun yerine yapılması gereken hukuk çerçevesinde milletin iradesine sahip çıkmak olmalıdır. Bu seçim gayrı meşrudur. Tanımıyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ