CHP'li Belediye Başkanı Arda'dan eşine skandal torpil

Gündem 24 Ağustos 2020 17:49
Videoyu Aç CHP'li Belediye Başkanı Arda'dan eşine skandal torpil
A
a

CHP’li Belediye Başkanı Halil Arda'dan skandal! Eşine bakın hangi makamı verdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler etmesiyle bilinen ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkıştığı 15 Temmuz hain darbe gecesinde tepki çeken paylaşımlar yapan CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'dan bir skandal daha geldi.

İlginç kartvizit: Onursal Koordinatör

Arda'nın eşi Deniz Arda'yı 'Onursal Koordinatör' ilan ettiği ortaya çıktı. Deniz Arda'nın Gaziemir Belediyesi'nin ismi ve logosunu bastırdığı kartvizitlerinde ise kendisine unvan olarak 'Onursal Koordinatör - Dış İlişkiler Ofisi' yazması dikkat çekti.

31 Mart seçimlerinden beri İzmir'de Gaziemir Belediyesi'ni bir 'eş başkan' gibi yönettiği şeklinde tepkilerin odağı olan CHP'li Başkan Halil Arda'nın eşi için attığı adım ve Deniz Arda'nın kartviziti sosyal medyada da olay oldu.

"Sevgili eşini bu çok gereksiz pozisyona layık görmüş"

Ayfer Kahraman isimli bir vatandaş, sosyal medya hesabından "Görselde CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'nın eşinin kartvizitini görüyorsunuz. Gaziemir Belediyesinin acil olarak 'Onursal Koordinatör'e ihtiyacı varmış. Halil Arda da hiç zaman kaybetmemiş, sevgili eşini bu çok gereksiz pozisyona layık görmüş, onure etmiş. "Boş işler" koordinatörlüğü kime bağışlayacak merak konusu." ifadeleriyle duruma tepkisini gösterdi.

AÇIKLAMA YAPTI

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda yaptığı açıklamada, sosyal medya hesaplarında paylaşılan söz konusu kartvizitin son derece doğal olduğunu ifade etti. Arda “Eşim, her konuda bana yardımcı oluyor. Ücret almıyor ve gönüllü çalışıyor. Bir ayağı Avrupa’da… Kendisini nasıl tanıtacak?” diye sordu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR