CHP'li Eren Erdem: 'Kürtlere özerklik vereceğiz'

Gündem 29 Temmuz 2020 19:54
Videoyu Aç CHP'li Eren Erdem: 'Kürtlere özerklik vereceğiz'
A
a

CHP'li Eren Erdem Kılıçdaroğlu'nun ''Kürt'' sorununu nasıl çözeceğini açıkladı: 'Kürtlere özerklik vereceğiz'

Rûdaw TV Haber Bültenine katılan Eren Erdem, Kürt meselesi ve partisinin bu konu hakkında hazırlamakta olduğu rapora ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdem, "Kürt sorunu Türkiye’nin kronik sorunlarından bir tanesi, hatta en büyüğü diyebiliriz. Kürt sorununu CHP olarak demokratikleşme sorunundan bağımsız değerlendirmiyoruz. Aynı zamanda merkeziyetçi ya da tek tipçi iktidar zihniyetinin yarattığı bir siyasi süreç olarak değerlendiriyoruz." dedi.

CHP olarak Kürt meselesini Türkiye’nin ortak sorunu olarak gördüklerini belirten Erdem, Kürt meselesinin güçlü bir Meclis içinde çözülebileceğini söyledi.

Erdem, "Genel Başkanımız bir önceki kurultayda ‘Avrupa Yerel Yönetim Özerklik Şartnamesindeki şerhleri kaldıracağız’ demişti. Bu sorunun çözümü açısından kritik adımlardan biri. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu beyanının da yer aldığı kapsamlı bir süreçten bahsedebiliriz" diye konuştu.

CHP'li erdem meselenin çözümü için Parlamentonun çatısı altında yetkilendirilmiş güçlü bir masanın kurulması gerektiğini belitti.

1000
icon
Fikret gürpınar 30 Temmuz 2020 13:23

İçi dışı bir olan ruhu temiz olan hak yemeyen dürüst geçmişi temiz olan insan gibi insan olan herkes Allah’a yakındır koyunlar Banu’da beğenmeyip bozuk ağızlarıyla silik karakterleriyle hakaret li laflar ederler kavram yoksunları🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷Ne mutlu türküm diyene

1 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR