CHP'li Gürsel Tekin, Muharrem İnce’ye adaylık uyarısı yaptı

CHP 1 Kasım 2019 13:07
Videoyu Aç CHP'li Gürsel Tekin, Muharrem İnce’ye adaylık uyarısı yaptı
A
a

CHP vekili Gürsel Tekin, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye adaylık uyarısı yaptı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye’nin Ortadoğu politikası ve dış ilişkiler konusunda geldiği noktaya  ilişkin açıklamalarda bulundu. Tekin, CHP’nin yoğunlaşması gereken noktanın halkın sorunları olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Yeni Soluk’a konuştu. Tekin, 2023 Cumhurbaşkanlığına ilişkin CHP içinden gelen açıklamaları da yine kendisine özgü üslubuyla eleştirdi.

Yeni Soluk’un soruları ve Gürsel Tekin’in yanıtları şöyle:
CHP kanadında, kimin Cumhurbaşkanı olacağı tartışmaları aldı yürüdü…

CHP’nin geçmişine baktığımızda gelenek ve kurallar çerçevesinde, 2023 seçimlerini bugünden konuşmak gibi bir örnek göremezsiniz. Bugün neyi konuşacağız: Sekiz buçuk milyon işsiz var. 21 milyon 800 bin icra dosyası var. Her gün intihar haberleriyle karşı karşıya geliyoruz. Nereye giderseniz gidin, kimseyle görüşmenize konuşmanıza gerek yok, sıkıntıları görürsünüz. Bu kadar birikmiş sorun ve dert varken, dört yıl sonra kimin nereye geleceğini konuşmak kadar gereksiz bir şey olabilir mi, yazık günah değil mi bu insanlara? Bu mu olmalı şimdi bizim işimiz, arkadaşlarımızın televizyonlarda bunları konuşmuş olmaları, beni gerçekten şaşırtıyor. İstanbul’un en gözde caddeleri olan İstiklal ve Bağdat caddelerine bakarsanız, kepenk indirmiş sayısız esnaf görürsünüz. Ankara’da siyaset yapanlara sesleniyorum: AKP’yi iktidara taşıyan; siteler esnafının başbakanlık önünde yazar kasa fırlatmasını göz önüne getirin, bu kadar dert içinde konuştuğumuz konuya bakın. Fuhuş, hırsızlık hangi durumda… Dünyanın sefalet sıralamasında rekoru kimseye bırakmıyoruz. Sayın Erdoğan’dan bir ricam var; topluma bir şey tarif etmesin. Ne tarif ederse tersi oluyor. Sizin göreviniz akıl vermek değil, hizmet etmektir. AKP iktidara gelmeden önce doğurganlık oranı 2.97 idi. Bu oran bugün, 1.70. Olağanüstü bir düşüşle yaşlı bir nesle doğru gidiyoruz. Bir diğer tehlike, su yok su!.. Kuraklığa doğru gidiyoruz.
Sevgili CHP’li kardeşlerim, bu tehlikeler üzerine kafa yoralım, bunları konuşalım. Bunlar gündemimizde yok, dört yıl sonra kimin ne olacağını konuşuyoruz. Partiyi bugün gereksiz tartışmalara sürüklemeyelim. Parti içi meseleleri alenen televizyonlarda dile getiriyoruz, sonra da ‘onu disipline verelim, şunu ihraç edelim.’ Rica ediyorum, eski CHP’yi okuyun. Eski genel başkanlarımıza gidin sorun. Bir zamanlar ilçe başkanlarının karşısına çıkarken ayaklarımız titrerdi. Ama bugün bakıyoruz ki, yöneticilerimizin bir kısmında lakaytlık almış başını gidiyor. Bu erozyonu önlememiz lazım.

1000
icon
Akşehir 1 Kasım 2019 15:04

Doğru söylemiş. Gürsel bey..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ