CHP'li kadınlar 'çocuk istismarı'na karşı ayaklandı!

Gündem 23 Şubat 2018 20:12
Videoyu Aç CHP'li kadınlar 'çocuk istismarı'na karşı ayaklandı!
A
a

CHP'nin düzenlediği ve her kesimden gelen kadınlarla adeta ayaklanmaya dönüşen gösteriler düzenlendi.

Son 10 yılda artış gösteren çocuk istismarına karşı CHP'li kadınlar 'suça ortak' olmayacağız diyerek ayaklandı...
‘Biz suç ortağı olmayacağız’
 diyerek Mahfel‘den Heykel‘e yürüyen ve akabinde basın açıklamasında bulunan CHP’li kadınlara çok fazla yurttaş destek verdi.

Yıllardır sessiz kalınan ‘çocuk taciz ve tecavüzü’ konusunda, son dönemde ülkede yoğun bir tepki var. Bugün, Bursa’da CHP’li kadınlar tarafından, ‘çocuk tacizi ve tecavüz‘nü protesto etmek amacıyla  Mahfel‘den Heykel‘e yürüyen kadınlara çok sayıda Bursalı katıldı. Yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı.

Meclise defalarca getirilen ‘Çocuk İstismarları Araştırılsın’ önerisi, AKP’liler tarafından defalarca mecliste reddedilmesinden dolayı, CHP’li kadınlar hükümet kanadından gelen açıklamalara samimi bakmadığını belirttiler.

CHP Bursa Kadın Kolu Başkanı Vildan Özkula yaptığı basın açıklamasında, “Çocukların, güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetin en öncelikli sorumluluğuyken, her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyanıyoruz. İktidarın başkanı bugün çıkmış ‘çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz, bu toplumsal bir dinamittir’ diyor. Ne yazık ki bu sözler, iktidarı, her zamanki gibi ‘söylediği başka yaptığı başka’ olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaşta evliliklerin önünü açan yasa tasarısı, çocukları vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi, bilimsel eğitimden uzak Sübyan Mektepleri ile mevcut iktidar, ‘Çocuk İstismarı’ mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirmiştir.” ifadelerini kullandı.

SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ!

“Çocuk istismarı’ ile mücadele konusunda iktidarın samimiyetini ölçmenin iki kriteri vardır; 1. Cezaları artırmak ve 2. İstismara zemin yaratan, sebep olan kurumları ortadan kaldırmaktır” diyen Özkula, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanlığın; partisi, dili, dini, ırkı yoktur. İstismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken, onları korumak hepimizin göreviyken; susmak, buna sessiz kalmak suça ortak olmaktır. Biz suç ortağı olmayacağız. Takipçi olacağız, denetçi olacağız, önleyen olacağız. Kirli zihniyetlerin sessiz sessiz hareket ederek çocuklarımızı incitmesine izin vermeyeceğiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR