CHP'li Pekşen'den partisine öneri: He-man değil voltran!

Gündem 5 Temmuz 2018 16:01
Videoyu Aç CHP'li Pekşen'den partisine öneri: He-man değil voltran!
A
a

CHP'li Haluk Pekşen'den partisine öneri: He-man değil voltran!

CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yakın CHP Parti Meclisi (PM) üyeleri, il başkanları ve eski milletvekilleri olağanüstü kurultay için imza toplama çalışmalarını başlattı. Buna karşılık, bazı belediye başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için devreye girdikleri belirtildi. 

Aydınlık'ın iddiasına göre bu gelişmeler yaşanırken genel başkanlık koltuğu için eski vekil Haluk Pekşen'in adı da öne çıktı. 

'ONUR DUYDUM ANCAK…'

T24'e konuşan Pekşen, iddiaya yalanlarken şunları söyledi:

"Eski bir CHP milletvekili, bir parti meclisi üyesi olarak adımın böyle bir makam dillendirilmesinden onur duydum. Ancak öne sürüldüğü gibi benim ne bir iddiam ne de delegelerle görüşüp imza toplama çabam olmuştur."

'HE-MEN DEĞİL, VOLTRAN'

Liderlik için güçlü kadrolar ve reform gerektiğini söyleyen Pekşen, "Ben her zaman CHP'de 'He-Men'ler değil 'Voltran'lar olması gerektiğini söyledim. Böyle bir kadro oluşturulduğunda sadece kurultay, sadece genel başkanlık zaferi değil iktidarı hedeflemek gerekir. Ben de böyle bir kadroda yer almak isterim. Türkiye'nin şu anda CHP'ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR