CHP'li Sera Kadıgil açıkladı: Saadet Partisi ile ittifak olursa...

CHP 1 Nisan 2018 18:55
Videoyu Aç CHP'li Sera Kadıgil açıkladı: Saadet Partisi ile ittifak olursa...
A
a

CHP'li Sera Kadıgil'den helal olsun dedirten açıklama: Saadet Partisi ile ittifak olursa...

İzmir'in Foça ilçesinde CHP tarafından '2019'a Giderken Gençliğin Rolü' konulu panel düzenlendi. Reha Midilli Kültür Merkezi'nde düzenlenen panele CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP PM üyesi Sera Kadıgil ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Tuba Torun konuşmacı olarak katıldı.

Sera Kadıgil tüm partililerin yıllar süren çabalarının sonunda bile kişisel beklentilerini ülke ve parti çıkarlarına tercih etmemesi gerektiğini söyledi ve ekledi;
"Bu partide benim emeğim var. Bu partide bedel ödedim. Hakkımda açılmış 6 dava var. Durmadan bedava avukatlık yapıyorum. Onu yapıyorum. Bunu yapıyorum. Bir vekillik beklemek hakkım gibi düşünüyorum. Ama şunu da biliyorum ki 'Sera senin yerine Saadet Partisi'nden bir aday koymak zorundayız. Çünkü ittifaka gidiyoruz. 2019 giderse biteriz' derse kabulümdür. Öperim başımın üstüne koyarım. Çünkü ben mesleğimi yapamadığım için şimdi sizin önünüzdeyim. 'Şu ya da bu olacağım' diyerek yola çıkan biri değilim. Ulu Önder Atatürk'ün 1919 vizyonunun üzerine bir şeyler koymak için siyasetteyim" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ