CHP'li vekillere 'Türkçe ezan' disiplini!

Gündem 8 Kasım 2018 16:56
Videoyu Aç CHP'li vekillere 'Türkçe ezan' disiplini!
A
a

Skandal ötesi karar: CHP'li vekillere 'Türkçe ezan' disiplini!

CHP'de Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ile Elazığ Milletvekili Gürsel Erol disiplin kuruluna sevk edildi.

CHP Grup Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, bugün yapılan olağanüstü toplantıda Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın, "CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca ‘kesin çıkarma cezası' ile ‘önlemli olarak' cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oybirliğiyle karar verildiği" belirtildi.

CHP'li Yılmaz iki gün önce bir televizyon programında "Ezan Türkçe okusun ben anlayım. Kur'an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun" demişti.

GÜRSEL EROL DA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Erol ise 24 Haziran'daki genel seçimin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırması ve CHP önünde oturma eylemi yapacağı açıklamasının ardından disipline sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı. Konuya ilişkin konuşan Gürsel Erol, "Bu kararı üzüntüyle karşılıyorum. Partiyle üyelik bağımızı kesebilirler ama, asla CHP'li kimliğimizi alamazlar" dedi.

1000
icon
Hüseyin İhsan 8 Kasım 2018 23:59

Yazıklar olsun? Nerede kaldı parti içi demokrasi? CHP farklı görüşlere açık olmayacaksa diğer partilerden ne farkı kaldı? Adamlar CHP'ye zarar mı vermişler? Sadece dini bir konuda görüş belirtmişler? Katılırsın ya da katılmazsın, kişiye kalmış. Umarım hatadan hemen dönülür ve bu milletvekillerine ihraç cezası verilmez,,

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ