CHP’nin Adalet Yürüyüşü ikinci gününde

CHP 16 Haziran 2017 10:26
Videoyu Aç CHP’nin Adalet Yürüyüşü ikinci gününde
A
a

Yargının, muhalif kesimlerin sesini boğan bir sopa haline getirilmesi ve son olarak da CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanması bardağı taşırdı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu adalet için Ankara'dan İstanbul'a kadar yürümeye karar verdi. Tarihi yürüyüş dün sabah Güvenpark'tan başladı. İlk gün 22 kilometre katedildi ve adalet korteji 75. Hipodromu yakınlarında mola verdi. Yürüyüş bugün de yaklaşık 20 kilometre ile Kazan ilçesine kadar sürecek.İkinci gün yürüyüşünün başında konuşan CHP lideri kendisini ve yürüyüşünü sert sözlerle eleştiren Devlet Bahçeli'ye de yanıt verdi. Kılıçdaroğlu "Yürümenin suç olduğunu da ilk kez duyuyorum ben. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu ülkede birlikte yaşamak için adalet için yürüyoruz. Hiç meraklanmasın... Onun da adalete ihtiyacı olacak. Tüm bu eleştirilere rağmen yürüyüşü yerine getireceğiz" diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasına tepki için yollara düştü. Dün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı. ‘Artık yeter, adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Çocuklarımızın geleceği için yürüyorum’ dedi. Bu tarihi yürüyüşte Kılıçdaroğlu’na on binlerce vatandaş eşlik etti.
Herkesin elinde ‘Adalet’ yazan pankartlar vardı. CHP’liler sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin pek çok şehrinde ‘Adalet Yürüyüşü’ yaptı. İstanbul Maçka Parkı’nda da tutuklu Berberoğlu için ‘Adalet Nöbeti’ tutulmaya başlandı. Vekil çıkana kadar nöbet sürecek.

BUGÜN DE 20 KM

Tarihi yürüyüş dün sabah Güvenpark’tan başladı. İlk gün 22 kilometre katedildi ve adalet korteji 75. Hipodromu yakınlarında mola verdi. Yürüyüş bugün de yaklaşık 20 kilometre ile Kazan ilçesine kadar sürecek.
BAHÇELİ’YE YANIT: ONUN DA ADALETE İHTİYACI OLACAK

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ikinci gün konuşmasında kendisini ve yürüyüşünü sert sözlerle eleştiren Devlet Bahçeli’ye de yanıt verdi. CHP lideri “Yürümenin suç olduğunu da ilk kez duyuyorum ben. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu ülkede birlikte yaşamak için adalet için yürüyoruz. Hiç meraklanmasın… Onun da adalete ihtiyacı olacak.  Tüm bu eleştirilere rağmen yürüyüşü yerine getireceğiz” diye konuştu.
Yürüyüş için “İkinci gün gelen tepkiler son derecem olumlu” diyen Kılıçdaroğlu “Bu da Türkiye’nin adalete duyduğu ihtiyacın her geçen gün arttığını gösteriyor” yorumunda bulundu. CHP lideri ‘yorgun musunuz’ sorusuna ise ‘Hiç yorulmadık dersek yalan olur. Ama ah vah edecek halimiz yok. Akşam dinlendik bugün de yolumuza devam edeceğiz” dedi. CHP lideri saat 08:00 sıralarında yaptığı kısa basın açıklamasının ardından eline yine üzerinde sadece ‘adalet’ yazılı olan dövizi alarak yürümeye başladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU