CHP'nin AKP'yi titreten İstanbul planı belli oldu

CHP 14 Kasım 2018 16:33
Videoyu Aç CHP'nin AKP'yi titreten İstanbul planı belli oldu
A
a

CHP'nin AKP'yi titreten İstanbul planı belli oldu...İşte detaylar,

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan İstanbul sunumunda, AKP'nin elindeki belediyelerin alınmasının formulü olarak popüler adaylar üzerinde duruldu.

CHP'de önceki gün yapılan MYK toplantısı sonrası, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Yerel Yönetimler Masası'nın, Kemal Kılıçdaroğlu'na bir sunum yaptıkları belirtildi.

Milliyet gazetesinden Şevket Yaman'ın haberinde, Kılıçdaroğlu'na, İstanbul'un 39 ilçesinde çıkarılan aday profilleri hakkında bilgi verildiği ve AKP'li ilçelerde 'popüler' adayların ö plana çıkarılmasının değerlendirildiği kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kazanılması için AKP'li belediyelerdeki oyun artırılmasının zorunluluk olarak görüldüğü belirtilirken, milletvekillerinden Mahmut Tanal'ın Sultanbeyli'den, Mehmet Bekaroğlu'nun Ümraniye'den, eski milletvekili Berhan Şimşek'in Bağcılar'dan aday gösterilebileceği yorumlarının yapıldığı kaydedildi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir ve ilçe adaylarını, diğer tüm adayları belirledikten sonra açıklayacağı da belirtiliyor.

1000
icon
Mert bey 14 Kasım 2018 23:23

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak Muharrem İNCE olursa canla başla bir Chp li olarak çalışırım aksi takdirde sandığa gitmeyi düşünmüyorum.

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ