CHP'nin anketlerinden bakın kim çıktı!

Gündem 19 Nisan 2018 16:37
Videoyu Aç CHP'nin anketlerinden bakın kim çıktı!
A
a

Ana Muhalefet Partisi CHP'nin yaptığı anketlerinden bakın kim çıktı!

24 Haziran 2018’de erken seçim kararı alınmasının ardından birçok siyasi partide büyük bir hareketlilik yaşanmaya başlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı kimin olacağı ise en çok merak edilenler arasında yer alıyordu. Bu bağlamda CHP’nin yaptırdığı anketlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi ön plana çıktı. Seçmenler ve partililer CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediklerini ifade etti.

CHP'de cumhurbaşkanı adaylığı için kamuoyu yoklamaları ile anketler yaptırıldığı ve bu anketlerde ise ağırlıklı olarak Kemal Kılıçdaroğlu isminin ön plana çıktığı kaydedildi.

Nitekim bu doğrultuda defalarca görüş bildiren CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, bugün de bir televizyon programında bu soruya, "Bana göre CHP içinde en büyük aday Kemal Kılıçdaroğlu'dur" yanıtını verdi.

Yine parti kulislerine yansıyan bilgilere göre, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı en geç 15 gün içinde netleşecek ve açıklanacak.

Öte yandan, CHP'nin seçim beyannamesinin hazırlanması için de hazırlıklara başlandığı öğrenildi.

 

1000
icon
Ahmet Çetinkaya 19 Nisan 2018 18:17

Millet iktidarın vatandaşı ezen yoksulların politikalarından yoruldu usandık.Birde surekli yenilgi yaşattığı halde o koltukta oturan Kilictaroglu ve ona destek veren yağcı ve sagduyusuzlardan.

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ