CHP'nin İstanbul adayı kesinleşti..Aile fotoğrafı verildi

Gündem 13 Aralık 2018 18:00
Videoyu Aç CHP'nin İstanbul adayı kesinleşti..Aile fotoğrafı verildi
A
a

CHP'nin İstanbul adayı kesinleşti..Aile fotoğrafı verildi...Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve yakınları...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu DİSK'e gerçekleştirdiği ziyarette açıklamalarda bulundu. Ankara'daki tren faciasında yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, "Ankara'da yaşanan tren kazası dolayısıyla üzüntülerimi ifade etmek isterim." dedi. Ekrem İmamoğlu'nun bugün evine giden Kılıçdaroğlu, İstanbul'a ilişkin de yaptığı açıklamada "süreç gayet iyi işliyor" dedi. İmamoğlu ziyareti sonrası CHP lideri 213 gündür fabrika önünde direnişte olan Flormar işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceği belirtilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile biraraya geldi. Görüşmede adaylık konusunun ele alındığı belirtildi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nu  saat 11.30 suralarında evinde ziyaret etti.  Basına kapalı olarak gerçekleşen ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da yer aldığı görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü.
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile görüşmesinin ardından Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’in Beşiktaş’taki genel merkezine geçti.DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile bir süre görüştü. Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine, İmamoğlu ile yaptığı görüşme için “Bizim açımızdan her ziyaret önemlidir” dedi.

Kılıçdaroğlu; 31 Mart 2019 seçimlerindeki aday belirleme sürecini için ise şöyle konuştu: “Süreç gayet iyi gidiyor. İstanbul’u Allah’ın izniyle alacağız ve İstanbul’u gerçek anlamda dünyanın en önemli metropollerinden biri haline getireceğiz. Kimliği öyle ama kişiliğinde büyük bir zafiyet yaşandı. Dolayısıyla İstanbul’a ihanet edildi.Her seferinde söylüyorum İstanbul’un göğsüne saplanan o ihanet hançerini çekip çıkaracağız.”
'KADİR İNANIR GİBİ OL'

Görüşmenin ayrıntılarıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak, CHP liderinin Ekrem İmamoğlu’nu evinde ziyaret etmesi ve kritik görüşmenin özel alanda yapılması önem taşıyor.

Kulislerde,,evde ziyaretin iki nedeninin olabileceği belirtiliyor.

Birincisi, Kılıçdaoğlu’nun, “aday sizsiniz” diyerek, özel bazı bilgileri imamoğlu ile paylaşarak, İyi Parti ve HDP çevrelerinde güven yaratacak bir çizgi izlemesini istediği şeklinde.

Kılıçdaroğlu’nun görüşmede, Ekrem İmamoğlu’na bir anlamda,, “Çözüm sürecinde Akil adam olarak görev yapan HDP’lilerin de sıcak baktığı Kadir İnanır gibi davran” dediği ileri sürülüyor.

GÖNLÜNÜ MÜ ALDI

İkinci olasılık ise, İstanbul için İyi parti ve HDP seçmenin desteğini alabileceği düşünülen başka bir isim üzerinde durulduğu yönünde. Kılıçdaroğlu’nun, ismi ön plana çıkan Ekrem İmamoğlu’nun gönlünü almak için evinde ziyaret etmiş olabileceği belirtiliyor.

İstanbul’daki Belediye Başkan adayının kim olacağı konusunun,,, İyi Parti – CHP ittifakının kesinleşmesinden sonra farklı bir özellik kazandığı, HDP’nin de gözetilerek hareket edileceği belirtiliyor. Durumun bir hafta on gün içinde netleşmesi bekleniyor.

1000
icon
Sinoplu 13 Aralık 2018 23:57

İstanbul Abdüllatif Şener’den başkası alamaz kemalın yapacağı bu işte akp limeclis başkanıile görüşünce başka ne çıkabilir sana inanmıyorum kemal

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR