CHP'nin reklamcısı: ''Her şey çok zor olacak''

Gündem 10 Mayıs 2019 15:49
Videoyu Aç CHP'nin reklamcısı: ''Her şey çok zor olacak''
A
a

CHP'nin reklamcısı Ateş İlyas Başsoy: ''Her şey çok zor olacak''

Yerel Seçimler sürecinde CHP'nin yürüttüğü seçim kampanyalarının mimarlarından Ateş İlyas Başsoy, "Her şey çok zor olacak" başlıklı paylaşımı ile YSK'nın kararı ardından olayın çok hafif karşılandığı eleştirisinde bulundu.

Başsoy,  “abartılı bir şenlik havası” diye yorumladığı esprili dayanışma mesajlarını eleştirdi. “YSK aynı kararı onlar için verseydi; mesela ‘CB seçiminde hile var, tekrarlanacak’ deseydi, 40 yıllık mağduriyet çıkarırlardı… Kendileri için olunca camı çerçeveyi indirirler, ağıtlar yakarlar, yüz yıl sonra bile çocuklara “6 Mayıs’ı unutma” derlerdi…” ifadelerini kullanan Başsoy, “Peki biz de ‘moral’i biraz abartmıyor muyuz? Seçimin tekrarı adeta bayram havasına dönmedi mi?” sorusunu dile getirdi.

Ateş İlyas Başsoy’un sosyal medyadan paylaştığı mesaj şöyle:

“YSK aynı kararı onlar için verseydi; mesela ‘CB seçiminde hile var, tekrarlanacak’ deseydi, 40 yıllık mağduriyet çıkarırlardı… Kendileri için olunca camı çerçeveyi indirirler, ağıtlar yakarlar, yüz yıl sonra bile çocuklara “6 Mayıs’ı unutma” derlerdi…

Peki biz de “moral”i biraz abartmıyor muyuz? Seçimin tekrarı adeta bayram havasına dönmedi mi? Adana’dan sonra bütün belediyelerin aynı “espri”yi yapması hoş belki… Evet dik de durmak gerek. Ama ortada korkunç bir haksızlık olduğunu unutmamak da gerek. Bu iş neşeli beyaz türkler “event”i gibi görünürse yandık. Bu “gezi coşkusu” bir yere kadar güzel, bir yerden sonra zorlayıcı.

“YSK'DAKİ 7 KİŞİ...”

YSK sadece Bağdat Caddesi’ne değil, Alemdağ Caddesi’ne de haksızlık yapmadı mı? Ekrem İmamoğlu’na AKP seçmeni 1 milyon esnaf oy verdi. YSK’daki 7 kişi bu 1 milyon esnafa da hakaret etmedi mi? Bu abartılı şenlik havasını daha da abartmadan bitirmek gerek. Şimdi çalışma ve kalp kazanma zamanı. Kendi yankı odamıza çekilip makara yarıştırma zamanı değil. Bu haksızlığı herkese çok iyi anlatmalıyız. Yüzde 50 diğer yüzde 50 ile buluşmalı, kaynaşmalı, dertleşmeli. Bu kent hepimizin.

“AKP KİM BİLİR NELERİ GÖZE ALDI”

Normal şartlarda İmamoğlu’nun yüzde 70 alması mümkün. AKP bu gücü kırmak için kim bilir neleri göze aldı, biz de yangına körükle gitmeyelim; bilmeden o değirmene su taşımayalım. (Yaptığımız muhalefet, muhalif olduğumuz şeyi güçlendiriyor mu, zayıflatıyor mu?) Bu soruyu sormayı hiç unutmayalım.

Her şey 23 Haziran’dan sonra güzel olacak ama emin olun o güne kadar her şey çok zor olacak.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ