CHP ve İYİ Parti'de 'Mansur Yavaş' krizi! Devre dışı...

CHP 5 Aralık 2018 09:20
Videoyu Aç CHP ve İYİ Parti'de 'Mansur Yavaş' krizi! Devre dışı...
A
a

CHP ve İYİ Parti'de 'Mansur Yavaş' krizi! Devre dışı...Cengiz Topel Yıldırım'ın gündeme geldiği iddia edildi.

CHP ve İYİ Parti arasında işbirliği görüşmelerinin tıkanmasına neden olan Ankara’da, düğümün Cengiz Topel Yıldırım üzerinde çözülmesi için çalışma yürütüldüğü kaydedildi.

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre, 29 Kasım Perşembe günü Cengiz Topel Yıldırım, İYİ Parti Genel Merkezinden çıkarken görüldü. Yıldırım’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştüğü öğrenildi. Bu ziyaretin, Ankara’da yerel seçime ilişkin işbirliğinde yaşanan tıkanıklığı çözecek formülle ilgili olduğu bildirildi. Akşener’in, Yıldırım’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına yeşil ışık yaktığı kulislerde konuşuluyor.

CHP MANSUR YAVAŞ’I ÖNERMEDİ

CHP ve İYİ Parti’nin işbirliğine ilişkin bugüne kadar yürüttüğü görüşmelerde, tahmin edilenin aksine Ankara için Mansur Yavaş isminin gündeme gelmediği, Yıldırım’ın isminin ise masaya konulduğu iddia ediliyor.

Bu gelişme nedeniyle İYİ Parti yönetimi, Yıldırım ile görüşme ihtiyacı duyduğu öne sürülüyor. Görüşmenin, o tarihte Almanya’da olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde yapıldığı ve Yıldırım’ın görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu’na bilgi verdiği belirtildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ