CHP ve İYİ Parti yerel seçimlerde ittifak yapacaklar mı

Gündem 19 Eylül 2018 15:42
Videoyu Aç CHP ve İYİ Parti yerel seçimlerde ittifak yapacaklar mı
A
a

CHP ve İYİ Parti yerel seçimlerde ittifak yapacaklar mı...Cevap verdiler...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Genel merkez bazında bir ittifak yapmayacağımızı ilan ettik. Herkesin oyunu alabileceğimiz, her kesimin desteğini alabilecek adaylar çıkaracağız" dedi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ersagun Yücel de, yerel seçimler için hiçbir parti ile birleşme kararı almadıklarını ve her şehirde kendi adaylarının olacağını söyledi.

VELİ AĞABABA: “GENEL MERKEZ BAZINDA BİR İTTİFAK YAPMAYACAĞIMIZI İLAN ETTİK”

Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Merkezi'ni ziyaret eden Ağbaba, yerel seçimlerde hiçbir partiyle ittifak yapmayacaklarını belirterek şöyle konuştu:

"Yerel seçimler, genel seçimlerden farklı özellikleri olan bir seçim. Burada daha çok adayların isminin önde olduğu bir seçim. Genel merkez bazında bir ittifak yapmayacağımızı ilan ettik. Hiçbir siyasi partiyle ittifak yapmayacağız ama gösterdiğimiz adaylarla yerelde bu ittifakın önünü açmaya çalışacağız. Herkesin oyunu alabileceğimiz, her kesimin desteğini alabilecek adaylar çıkaracağız. Bu yerel seçimler önemli. Yerel seçimler özellikle 24 Haziran seçimlerinin sonucundan ve Türkiye'nin yaşamış olduğu sorunlarla beraber çok daha önemli bir hal aldı. Yerel seçimlerde, parlamenter demokrasiyi, kadın-erkek eşitliğini savunan, farklılıkları zenginlik olarak gören siyaset anlayışı eğer yüzde 50'nin üzerinde oy alırsa Türkiye rahatlar, rahat bir nefes alır. Türkiye'nin dünyadaki itibarı artar. Türkiye'nin bir kişiden ibaret olmadığını dünya görür. 'Türkiye birden büyüktür' demek için hep beraber sandığa gideceğiz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin göstermiş olduğu adayların desteklenmesini isteyeceğiz. İllerde arkadaşlarımız seçimleri alabilmek, tek adam diktasına karşı durabilmek için her türlü çalışmayı yapacaklar."

AHMET ERSAGUN: HER YERDE KENDİ ADAYI OLACAK

Partisinin Kahramanmaraş il teşkilatı tarafından bir restoranda düzenlenen basın toplantısına katılan Yücel, yerel seçimler için hazırlıklara başladıklarını ve sahaya indiklerini söyledi.  Ahmet Ersagun Yücel, basın mensuplarının “yerel seçimlerde herhangi bir parti ile birleşim yapılacak mı?” sorusuna şu anda öyle bir karar almadıklarını ve her bölgede kendi adaylarının olacağını ifade etti. İlerleyen günlerde durum değerlendirmesi yapacaklarını söyleyen Yücel şöyle konuştu:
"Hiçbir şekilde böyle bir kararımız yok. İYİ Parti'nin yanılmıyorsam bin 250 nokta olması lazım her yerde kendi adayı olacak. İleriki durumlara göre eğer gerekiyorsa biz buna durumsallık diyoruz bunun kararı alınacaktır. Ama bizim bir ittifakımız söz konusu değil. Zaten Ak Parti ile MHP artık evlendi gibi. Bizde böyle bir şey söz konusu değil duruma göre bakacağız. Israrla bunu soruyorlar bize ama bizim böyle bir kararımız yok."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ