CHP'ye kumpas! Erdoğan: Devre dışı bırakacağız Altaylı: Kapatılsın

Gündem 29 Ocak 2019 19:37
Videoyu Aç CHP'ye kumpas! Erdoğan: Devre dışı bırakacağız Altaylı: Kapatılsın
A
a

CHP'ye kurulan kumpası dün haberleştirmiştik! Bugün ise Erdoğan: 'Devre dışı bırakacağız' Altaylı: ''Kapatılsın'' açıklaması yaptı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'AK Parti'nin şansı CHP' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Altaylı yazısında CHP'de devam eden aday belirleme çalışmalarına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

'Seçime giderken iktidar partisinin çok büyük bir şansı var. O şansın adı 'Cumhuriyet Halk Partisi'. Ya da Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi. Sadece Genel Merkez değil, tüm il ve ilçe yönetimleri' diyen Altaylı, sözlerine şu şekilde devam etti:

'Türkiye'de sürekli söylenen bir cümle var; 'İktidarı eleştiremeyenler muhalefeti eleştiriyorlar. Muhalefet eleştirilmez.' Hayır efendim. Çok yanılıyorsunuz. Bazı durumlarda, muhalefetin 'aczi' bir ülkeyi, kötü bile olsa iktidara mahkûm edebiliyor. Bunun en tipik örneği CHP.

Rakibin en zayıf anında bile parti içi çekişme, kişisel çıkarlar öylesine ön plana çıkabiliyor ki, muhalefet iktidardan daha hızlı kan kaybediyor. Kendi ayağına kurşun sıkan böyle bir muhalefet partisini, AK Parti ya da lideri dizayn etse bu kadarını dizayn etmeye "Ayıp olur. Çok belli olur" diye utanır. Aday beğenilmiyor, il başkanı istifa ediyor. Aday içe sinmiyor, ilçe teşkilatı toptan işi bırakıyor, belediye başkanı partiden ayrılıyor. Örgütün dinlenilmemesi gereken yerde örgüte kulak veriliyor. Örgütün dinlenilmesi gereken yerde örgüte kulaklar tıkanıyor.

Bir yandan "Türkiye elden gidiyor" diye muhalefet yapıyorlar. Ama koltuk elden gidince ülkenin bir önemi kalmıyor, partiden kopuyorlar. Toplumda çok zor durumda bir yüzde 40'lık kesim var. AK Parti bu kesimi temsil etmiyor ve umursamıyor. Ancak CHP de bu kesimi temsil etmekten uzak. Çevremde oyunu "kerhen" CHP'ye verenler çoğunlukta. Dün Kadıköy'de bir asansörde karşılaştığım 50'li yaşlardaki kökten CHP'li bir hanımefendinin CHP için söylediklerini burada yazmam mümkün değil. O kadar galiz. Çok açık söylemek gerekirse CHP bu seçimden de başarısızlıkla çıkarsa genel başkanın istifası falan yetmez. Partiyi kapatıp vakıf haline getirsinler. Merak etmesinler. Bu millet Atatürk'ün izinden gitmek için yeni bir yol bulur. Yoksa da yapar!' dedi.

ERDOĞAN: CHP'Yİ DEVRE DIŞI BIRAKACAĞIZ!
Erdoğan: CHP, Türkeş ve arkadaşlarını 12 Eylül'de en ağır işkencelere maruz bırakarak idamla yargılayanların mirasçılarını yeniden vitrine çıkarıyor - İnşallah önümüzdeki seçimler, CHP'nin devre dışı kalışının da miladı olacaktır

1000
icon
Lapatika 30 Ocak 2019 14:04

Fatih sen tammbir yalamasin

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR