Çok sayıda sosyal medya hesabı ve internet sitesine erişim engeli!

Teknoloji 2 Mayıs 2017 20:34
Videoyu Aç Çok sayıda sosyal medya hesabı ve internet sitesine erişim engeli!
A
a

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, çok sayıda sosyal medya hesabı, bazı hesaplardan yapılan paylaşımları ve internet adreslerine erişim yasağı getirdi.

Konuyla ilgili BirGün’de yer alan habere göre, engellemelerin odağında ise Yüksek Seçim Kurulu’nun mühürsüz oy pusula ve zarfları ''geçerli'' saymasına tepki olarak yapılan protestolarla ilgili paylaşımlar ve bu paylaşımları yapan hesaplar oldu.

YSK'yı protesto eden paylaşımlara erişim engeli

Mahkeme tarafından "Terörü öven, şiddete ve suça teşvik eden kamu düzeninin ve milli güvenliği tehdit eden, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesine bağlı olarak içeriğin çıkarılmasına/erişimin engellenmesine dair tedbir kararı, 5651 sayılı kanunun 8/A maddesinin 2. fıkrası uyarınca onaylanmasına karar verilmiştir" cümleleriyle alınan karar 40 Twitter, 2 Facebook, 4 internet sitesi ve çok sayıdaki Twitter paylaşımının kaldırılmasını içeriyor.

Başkanlık anayasasının oylandığı referandumda YSK'nin mühürsüz oyların kabulüne ilişkin aldığı kararın protesto edildiği eylemler hakkında yapılan paylaşımlara da mahkeme tarafından erişim engeli geldi.

Erişim yasağı kararı alınan o hesaplar ve paylaşımlar:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ