Çöküşü gören AKP'den emekliye müjde: Her bayramda 1000 lira ikramiye

Gündem 30 Nisan 2018 18:34
Videoyu Aç Çöküşü gören AKP'den emekliye müjde: Her bayramda 1000 lira ikramiye
A
a

Çöküşü gören AKP'den emekliye çok büyük müjde: Her bayramda 1000 lira ikramiye...

Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Binali Yıldırım alınan kararları açıkladı. Çöküşü gören AKP oy almak için emeklilere ikremiye verdi!

İşte Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bugün Bakanlar Kurulu olarak bazı önemli kararlar aldık. Bu kararları halkımızla paylaşacağız.

VERGİ VE PRİM BORCU YAPILANDIRILMASI

Maliye ile işi olan vatandaşlarımız yani kamu ile işi olan vatandaşlarımız. 31 Mart 2018 yılından önce borcu olan varsa bunlarla ilgili bir imkan getireceğiz. Trafik cezalarında da yapılandırmaya gidilecek.
Vergi ve prim alacakları için yeniden yapılandırma yapılacak. Vatandaşlarımız 36 ay içinde borcunu ödeyebilecek.
Borçlarını peşin ödemek isteyenlere de faizin yüzde 90 civarında indirim yapılacak.

Piyasada çok beklenti haline gelen stok affı da bulunuyor. Onlar için de düzenleme yapılacak.

GENÇLERE YENİ DESTEK

Genç girişimciliğe yönelik desteğe bir yenisini daha ekliyoruz. 3 yıllık gelir desteği devam edecek. Bir yıl boyunca da bu kişi BAĞ-KUR borcu ödemeyecek. Bunu devlet olarak biz ödeyeceğiz.

YAŞLILIK AYLIĞI 500 TL OLDU

Yaşlılık maaşı 266 TL’den 500 TL’ye çıkarıyoruz.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DÖNÜŞ AFFI

Üniversitede okuyan 8 milyona yakın gencimiz var. Bunlar içinde öğretimine devam edemeyen gençlerimiz var. Bunların sayısı 500 bine yakın. Kaydı silinen öğrencilere bir kerelik üniversiteye dönme imkanı veriyoruz. Bunun istisnası sadece teröre bulaşmamış olunması.

13 MİLYON BİNA İÇİN DÜZENLEME

Kangren olmuş imar problemine de imar barışı getiriyoruz. Kanun çıkınca tespit edilen binalara yapı kayıt belgesi verilecek. Yaklaşık 13 milyon bina için reform düzeyinde bir düzenleme getireceğiz. Bu bir imar affı değildir, imar barışıdır. Bunun için sembolik bir ücret alınacak. Böylece vatandaşlarımız kaçak bina durumundan kurtulmuş olacak. İmar barışı, son 50 yılın kangren olmuş sorununu kökten çözecek bir kanun tasarısı. Buradan gelecek olan paralar da şehirleşme ve imar için kullanılacak.

ÇİFTÇİLERE ARAZİ

Hazine arazilerini kullanan çiftçilerimiz var. Bunlar bazı haklardan faydalanamıyorlar. Bunlar için de 10 yıl kullanma hakkı verilecek bu yılın sonunda istemesi durumunda 10 yıl daha uzatılacak. Eğer bu kişi oraya sahip olmak istiyorsa oradan alınan ücretin yarısına kendisine verilecek.

YAŞ ÇAY 2 LİRA 45 KURUŞ OLACAK

Çay toplama mevsimi başladı. Bu sene yaş çay kilosu 2 lira 45 kuruş olarak belirlendi. Bunun altında bir alım olmayacak. Bu, geçen seneye göre yüzde 16 bir artış oluyor.

EMEKLİLERE SENEDE İKİ İKRAMİYE

Emeklilerimize de bir müjdemiz var. 12 milyon emekli aylığı alan vatandaşımız var, bütün devletten maaş alanlar, her yıl Ramazan Bayramı öncesi, Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz. Ramazan Bayramı öncesi bin TL, Kurban Bayramı öncesi bin TL.

Açıklanan bu paketlerin maliyeti 24 milyar lira olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın oluru alındı, bugün itibariyle Meclis’e bu kanun tasarısını iletmiş olacağız.

1000
icon
Orhan Alkoç 1 Mayıs 2018 14:17

Başı tatli sonu acı bir vaad olduğuna inaniyorum şöyleki kasa tam takır nerden vereceksiniz millet oyu verdi geldiginizde milleti dozer gibi ezip geçmiyeceginiz ne malûm perşembenin geleceği çarşambadan belli olurmuş bu zamana kadar üniversite talebelerine krediyi geri ödemek şartyla verdiniz emekli memur işçiye her yıl 6 aydan 6 aya toplamda yüzde 6 zamdan başka ücret zammı veren daha fazlasi için veremeyiz diyen siz değilmisiniz? Bu vereceginiz parayi nerden bulacaksınız?

0 0 Cevap Yaz
İzzet 1 Mayıs 2018 00:04

Götlerinin nekadar sikıştigını goruyormusunuz Biz secom rüsveti vermeyiz diyorlardı ülkenin ekonomisisini bozmayız diyorlardi Anket yaptiriyorlar ve eridiklerini goruyorlar bitiyorlar bombos haznede bin lira dağıtmayı göze aldılar .. Ama kurnaz bunlar milleti tuşa getirmenin hesabinı yapıyorlar EMEKLİ KARDEŞİM BAYRAMDA BİR ÖDEMEYİ ERTELEYİP MUTLAKA BI ÖDEMEYİ UAPACAKLAR.. BUNA EMİN OLSEÇİM BİTER BİTMEZ MİALİ SEFERBERLİK İLAN EDİLECEK EMEKLİYE MEMURA İŞCİYE MAAŞLARİNDAN EKONOMİ DÜZELİNCEYE KADAR %15-20 HERAY KESİNTİ YAPILACAK VE O EKONOMİ AYNI OLAGAN USTU HAL GİBİ BİR AYLIKTI KAC YILDIR DEVAM EDIYOR EMEKLİ ÖMÜR BOYU MAAŞINI YÜZDE YÒRMİ EKSİK ALACAK VE TAYYİP E İTIRAZ EDENLERE ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ DİYECEK. VE TEK ADAM REJİMİ RESMEN BADLAMIŞ OLACAK BIR DAHA MİLLETLE İŞİ OLMAYACAK ARTIK SEÇİMLERİ RÜYADA GÖRECEGİZ.... TAYYİP İ APO KANDIRDI FETÖ KANDIRDI AMERİKA KANDIRDI RUSYA KANDIRDI İSRAİL KANDIRDI ZARRAP KANDIRDI BARZANİ KANDIRDI ESAT KANDIRDI KADDAFİ KANDIRDI SADDAM KANDIRD

0 0 Cevap Yaz
Orhan Alkoç

İzzet bey o ilk başta yazdiğıniz edep dışı kelimenizin dışında tüm fikirleriniz doğru keşke o ahlak dışı kelimeyi kullanmasaydinız ne kadar güzel olurdu

0 0
ugur kurt 30 Nisan 2018 21:43

işleri olmasa hiç yapmazlar kaz gelecek yeren tavuk esirgenmez allah akp ve tayyipin başına sarayı yıksın seçimden sonra zamlarla geri alırlar açık var

0 0 Cevap Yaz
superman 30 Nisan 2018 21:40

bu para az deyilmi binali yildirim sizelerin ayliklar nekardari 10000000000000,-bin miliarden tl versinez ozaman isanlari satin almayin sizler bunca isanlar sizin ici nedemek oluyyor.

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ