Çölaşan'a ve Doğru'ya FETÖ'den hapis talebi..Hüseyin Gülerce tanık!

Gündem 10 Aralık 2018 19:19
Videoyu Aç Çölaşan'a ve Doğru'ya FETÖ'den hapis talebi..Hüseyin Gülerce tanık!
A
a

Emin Çölaşan'a ve Necati Doğru'ya FETÖ'den hapis talebi..Hüseyin Gülerce tanık!

Sözcü Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru’nun ve bazı yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 5 isme "FETÖ’ye yardım" davası açıldı...

Daha önce Gökmen Ulu ve Mediha Olgun sadece "haber yaptıkları" için tutuklanmışlardı. Bu soruşturmanın ilerleyen safhasında söz konusu iddialar tek tek çürütülmüş ve iki isim de özgürlüklerine kavuşmuşlardı. Bugün ise bir başka gelişme daha yaşandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma sonucunda, Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Sözcü İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin ve Sözcü İnternet Haber Koordinatörü Yücel Arı hakkında “FETÖ’ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Dosyada şüpheli olarak bulunan Sözcü Gazetesi yazarları Uğur Dündar ve Saygı Öztürk hakkında ise “Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek isteyerek yardım etme” suçu kapsamında ise takipsizlik kararı verildi. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame kabul edildi.

Sözcü gazetesi ise, 61 sayfalık iddianamenin tamamının İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "çürütülen" davadan kopyala-yapıştır olduğunun ortaya çıktığını belirtti.

İŞTE SOSYAL MEDYADAN GELEN TEPKİLER:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ