Cumhur'da kriz: MHP'den Erdoğan'a 'dolar' resti!

Gündem 24 Mayıs 2018 17:55
Videoyu Aç Cumhur'da kriz: MHP'den Erdoğan'a 'dolar' resti!
A
a

Cumhur'da kriz: MHP'den AKP Genel Başkanı Erdoğan'a 'dolar' resti!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aycan, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan ile Kahramanmaraş milletvekili adayı Fatih Mehmet Ceyhan, partisinin Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı’nın verdiği iftar yemeğine katıldı. Sefer Aycan, ifatar yemeğinin ardından çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aycan, ekonomiyle ilgili bir soru üzerine ekonomi politikalarının hükümetle farklı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bir takım yanlışlıklar var tabii ki. Yani hükümetin de yanlışlar yaptığını kabul etmek lazım ben o görüşteyim. Evet dış baskılar var, dış etkiler var. Dolar, dünya piyasalarında değer kazanıyor. ABD’nin para politikası değişti. Doları çekiyor ve faiz oranlarını yükseltti. Genel anlamda tabi bu doların dünyada değer kazanmasına sebep oldu ama bizim de yanlışlarımız var. Söylüyorum, Sayın Cumhurbaşkanını eleştirmek için söylemiyorum ama para politikalarına müdahale ediyor. Bence etmese daha iyi olur. Merkez Bankası’nın para politikalarına karışmamak lazım. Bir de sıkıntılar var tabi güven ortamı etkileniyor, transferlerde sorun var, cari açık büyüdü, yatırım yok. Hatta tersine yerli sermaye kaçıyor. Ekonomik sıkıntılar var kabul ediyorum. Ama bizim burada söylediklerimiz kendi politikalarımız, icra makamında hükümet var. Ama bizim her söylediğimizi de yapmıyor mesela. Af konusunda mesela söylediğimizi yapmadı ters de düştük aslında.”

1000
icon
vatanaslanı 24 Mayıs 2018 18:18

Bu iş T A M A M

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ