Damat, Binali Yıldırım'ı dinlemiyor!

Gündem 16 Haziran 2017 15:15
Videoyu Aç Damat, Binali Yıldırım'ı dinlemiyor!
A
a

Gazeteci, yazar İsmet Özçelik Berat Albayrak'ın Binali Yıldırım'ı dinlemediğini yazdı...

Gazeteci, yazar İsmet Özçelik yazdı;

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NİYE GECİKİYOR?

Kabine değişikliği için geçen hafta işaret edilmişti. AKP’nin en yetkili isimleri “Bu iş cuma günü biter” ifadesini kullanmışlardı. Ama olmadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan karar için Başbakan Binali Yıldırım’ı işaret etti. Gazetecilerin kabine değişikliği ile ilgili sorularına, “Başbakana sorun” karşılığını verdi.
Tabii yanıta herkes gülümsedi!

ANLAŞMAZLIK VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Başbakan Binali Yıldırım arasında anlaşmazlık olduğu anlaşılıyor. Yandaş kalemler de bunu yazıp çizmeye başladılar. Erdoğan’a yakın isimler de Başbakan’a yakın isimler de bunu reddetmiyor.
“Sıkıntı var ama aşılır” diyerek işi geçiştiriyorlar.

ZORAKİ MERHABA DİYEN BAKANLAR

Bakanlar Kurulunun hali Çiller dönemindeki koalisyonu andırıyor. Birbirleriyle zoraki selamlaşan bakanlar olduğunu herkes biliyor. Mecbur olmadıkça bir araya gelmedikleri artık gizlenemiyor.

GRUPLAR

Başbakan Binali Yıldırım’la Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş arasında sorunlar yaşandığını sağır sultan bile duydu. Damadın Başbakan’ı dinlemediği Çankaya koridorlarında artık önemli kulis bilgisi olmaktan çıktı.
Bir yanda Başbakan Yıldırım ve ekibi. Diğer yanda Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve ekibi. Sık sık bir araya gelen damat grubu.
Bir de “hangisine yaklaşırsam durumu idare ederim” diye gelişmeleri izleyenler.
ByLock’cular da ayrı!

ERDOĞAN BİLİYOR

Bu durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan bilmiyor mu?
Elbette biliyor.
Peki neden harekete geçmiyor?
İşte orası tartışmalı. Erdoğan, yönetimi altındakilerin birbirine düşmesini şimdilik seyrediyor. Belki de şartların iyice olgunlaşmasını bekliyor. Bu arada, partide yeni kırılmalar yaratmamak için dikkatli. Hep söylüyoruz, çıta yükseldi. Yüzde 49,5’le iktidar olmak zor. Yüzde yarım oy bile kritik önemde!
İzliyoruz.
1000
icon
erdem güven 19 Temmuz 2017 17:17

bu kabine yıl sonuna kalmadan başkanlık seçimine götürür Türkiyeyi...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU