Damat Erdoğan'dan daha keskin çıktı: Gördüğüm yerde boğazlarım...

Gündem 18 Ağustos 2017 14:08
Videoyu Aç Damat Erdoğan'dan daha keskin çıktı: Gördüğüm yerde boğazlarım...
A
a

Berat Albayrak, '2023 Vizonu Doğrultusunda Türkiye'nin Yetişmiş İnsan Gücü' konulu toplantıda konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen '2023 Vizonu Doğrultusunda Türkiye'nin Yetişmiş İnsan Gücü' konulu 'Ülke-Bölge, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.  FETÖ terör örgütü mensuplarının dünyanın dört bir yanında Türkiye'yi karalamaya, ihanete devam ettiklerini, söyledi. Albayrak,"Gittiniz ülkelerde görüyorsunuzdur. Vallahi yerinizde olsam ben zor sabrederdim. Gördüğüm yerde boğazlarım yani" dedi. 

Albayrak kapanış konuşmasında, Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın, önemli günlerden geçtiğini belirterek, "Dün Barselona, birkaç hafta önce Paris, Londra, Türkiye, Amerika'da neler oluyor görüyoruz. 21. yüzyıl, birçok sosyal bilimcinin teşhis ve tespitinden öte çok hızlı, travmatik yarılmalara gebe bir süreçle başladı. 15 yıl önce dünya eko sistemi hangi noktadaydı bugün nasıl? Her çatışmanın ve yaşanan kavganın arkasında bazı duygusal sebepler oluyor. İşte Ortadoğu'yu görüyoruz, arkasında farklı sebepleri olan krizlerle karşı karşıyayız" dedi.

''EKONOMİK ÇARPIŞMA İLE KARŞI KARŞIYAYIZ''

Geçen Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen Çin gezisini hatırlatan Bakan Albayrak, Kuşak ve Yol Projesiyle çok büyük bir kırılma yaşandığını ve yaşanacağını kaydetti. "Bugün Pekin'den Londra'ya kadar müthiş bir 'network' var. Dünya nüfusunun 3'te 2'si dünya ekonomisinin yarısından fazlası bu 'network'un içinde. Artık gemiyle Pekin'den bir buçuk ayda giden bir ürün hızlı trenle iki haftadan daha kısa bir sürede daha hızlı ve daha ucuz bir network'un içine giriyor. Pazar, büyüme, istihdam, tüketim Asya'da. Böyle bir network böyle bir resimle karşı karşıya bırakıyorsa dünya ticaretini önümüzde çok farklı krizlere gebe bir resim göreceğiz demektir. Şahsi kanaatim, önümüzdeki 10 yıl içerisinde çok büyük ekonomik çarpışma ile karşı karşıyayız. Bu, siyasi bir çarpışma ve çatışmayı peşinden askeri çatışma ve çarpışmayı doğurur mu? İnşallah doğurmaz" ifadelerini kullandı.  

EN BÜYÜK İHANET ŞEBEKESİ

Albayrak, 15 Temmuz'a da değinirke, Tarihin gördüğü en büyük ihanet şebekesinin FETÖ terör örgütü olduğunu, söyledi. Albayrak, "Beyinleri öyle yıkanmış bir ihanet şebekesi ki kendi her kutsalına, ülkesine, milletine, vatandaşına kardeşine, anasına babasına ihanet edecek insanlar çıktı buradan"diye konuştu. 
 

Albayrak konuşmasının devamında, "Bu ihanet çetesi şuan itibariyle dünyanın dört bir yerinde bu ülkeyi, bu milleti, bu dini karalamak, ihanet etmek için iğrenç bir 'diaspora network'u ile hergün zehirini ve ihanetini akıtıyor" dedi. Albayrak, şunları kaydetti: "Gittiniz ülkelerde görüyorsunuzdur. Vallahi yerinizde olsam ben zor sabrederdim. Gördügüm yerde boğazlarım yani... Kaçaklar, hainler... Ama o kadar içselleştirmişler ki çok normal bir şekilde yaşıyorlar. Sabırlı olmak da lazım gördüğün yerde boğmamak için..."

BEYİNLERİ YIKANMIŞ

Albayrak, "Beyinler öyle bir yıkanmış ki sözde inandıkları kutsal davada ne idüğü belirsiz bir ihanet şebekesi ve onun başındaki terörist başıyla kendilerini kandırmaya devam ediyorlar. Ömrünü bir şeye vakfetmişsin ama bir bakmışsın ki bu örgüt çökmüş. Bunun yalan olduğunu söylesen inkar etmen lazım. Öyle bir yola adadın ki kendini ülkene ihanet ettin. Bunun boş olduğunu ortaya çıkması şerefli bir insanın intiharını doğurur. Ama bunlarda o da yok. Öyle bir beyin yıkanması var." şeklinde konuştu.

Kapanış konuşmasının ardından Berat Albayrak'a katılımı nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından bir hediye takdim edildi. 5 gün süren, '2023 Vizonu Doğrultusunda Türkiye'nin Yetişmiş İnsan Gücü' konulu 'Ülke-Bölge, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı' da sona erdi. 

1000
icon
Mehmet Glltk......!!! 18 Ağustos 2017 19:46

Kasapmisin Berat bey... öküz mü bogaazliyorsun....???'

0 1 Cevap Yaz
Arif kömürcü 18 Ağustos 2017 19:01

:) :) tam bir zübük zade...

0 0 Cevap Yaz
Sinan 18 Ağustos 2017 16:13

Çalık holdingde Genel Müdür iken sende Fetö'cüydün.Fetö'ye milyon dolarlarla nasıl yardım ettiğinizi bir anlatsan ya.

0 1 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU