Danıştay Başkanı'nı korkutan tape mi?

Gündem 7 Eylül 2017 21:18
Videoyu Aç Danıştay Başkanı'nı korkutan tape mi?
A
a

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner Cumhuriyet Halk Partisi'yle girdiği polemikle gündemde olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün nasıl seçildiğine ilişkin çok çarpıcı bir hatırlatmada bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner Cumhuriyet Halk Partisi'yle girdiği polemikle gündemde olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün nasıl seçildiğine ilişkin çok çarpıcı bir hatırlatmada bulundu. Cihaner, Güngör'ün 17-25 Aralık sürecinden bir süre önce yayımlanan tapelerde adının geçtiğini anımsattı. 

ADI 17/25 ARALIK TAPESİNDE

Söz konusu tapelerin hukuk dışı yollarla edinildiğini belirten Cihaner ancak Danıştay seçimlerine ilişkin dönemin Adalet Bakanı ile dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmede Zerrin Güngör isminin geçtiğini hatırlattı. Tapede Erdoğan'ın Adalet Bakanı'na talimat verip 'Diğer aday çekilsin Zerrin Hanım tek aday olarak seçime girsin' diyerek Güngör' ü işaret etmişti.  
CHP'li Cihaner Güngör'ün nasıl seçildiğini Tele1 ekranlarında Musa Özuğurlu'ya anlattı. 

DİYET ÖDÜYOR

Cihaner, tape'nin Fettullahçı çete tarafından servis edilmiş ve kanun dışı bir kayıt olduğunun altını çizerek, 'Güngör böyle geldi bunun diyetini ödüyor' dedi. 

Kaynak: ABC GAZETESİ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU